Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı İstanbul’da kıldığı Cuma namazı sonrası artan vakalara, varlık fonu hedeflerine ve Kanal İstanbul ile ilgili açıklamalar yaptı.

“Erdoğan: Tedbirler almaya mecburuz ve alacağız, vaka ve vefat sayılarının artması bu süreçteki en önemli üzüntü duyduğumuz tablodur”

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vatandaşlar hala kapalı mekanlarda dikkatli davranmıyor. Yeni tedbirler almaya mecburuz ve alacağız””

“Erdoğan: Bizim aşı ithali noktasında görüşmelerimiz var, Putin ile yaptığım görüşmeler var, Çin sağlık bakanı ile sağlık bakanımın yaptığı görüşmeler var, bu görüşmeler devam ediyor”

“Erdoğan: Varlık Fonu’nun resmen başkanı benim, daha önce belirli periyotlarda aldığımız kararları bundan sonraki süreçte de devam ettiriyoruz, burada fevkalade bir durum yok. Varlık Fonu’nu küresel anlamda çok daha farklı bir yere oturtmak istiyoruz”

“Yatırımlarımız devam ediyor. Şu anda bir numaralı projemiz Kanal İstanbul . Kanal İstanbul projesi ile ilgili de yoğun bir şekilde talepler artıyor, yerli ve küresel.Artık iş ihale safhasına gelmiştir. Bu adımı da en kısa zamanda atarak Kanal İstanbul projesi ile İstanbul çok daha farklı bir görünüme, çok daha farklı bir güce ulaşacaktır.”

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster