1. Ana Sayfa
  2. Genel

Consus Enerji talep toplama 14 Nisan’da başlıyor!

Consus Enerji talep toplama 14 Nisan’da başlıyor!

Halka arz onayı geçen perşembe günü verilen Consus Enerji talep toplama 14 Nisan’da başlayacak. İşte Consus Enerji’nin halka arz detayları!

Consus Enerji Talep toplama tarihleri ve merak edilen tüm sorular cevaplar haberimizde

Sermaye Piyasası Kurulu, 7 Nisan tarihli bülteninde Consus Enerji’nin halka arzını onayladı. Şirketin halka arzına katılmak isteyen yatırımcılar, halka arz talep toplama tarihleri ne zaman, hisse fiyatı ne kadar, borsa hisse kodu nedir, eşit dağıtım mı oransal mı, hangi banka ve aracı kurumlar, kaç lot verir? gibi soruların yanıtlarını araştırmaya başladı.

Şirket hakkında

Global Yatırım Holding’in iştiraki olan Consus Enerji, yenilenebilir enerji alanında gerçekleştirdiği biyokütle ve güneş santralleri yatırımlarına ek olarak, birleşik ısı ve güç sistemlerini (kojenerasyon / trijenerasyon ) yap-işlet iş modeli ile hayata geçiren Türkiye’nin en büyük kurulu gücüne sahip enerji hizmet firması olarak sektörüne liderlik ediyor.

Consus Enerji, Türkiye’nin dört bir köşesinde yeni nesil enerji yatırımlarını gerçekleştiriyor, enerjinin geleceği olan yenilenebilir kaynaklara yatırım yapıyor ve sanayi kuruluşları tarafından ihtiyaç duyulan enerji çözümlerini yerinde hayata geçiriyor.

Mühendislik birikimi ve enerji uzmanlığıyla, sanayiden tarıma ülke ekonomisinin itici gücü olmaya devam ediyor.

Faaliyet gösterdiği alanlarda katma değer yaratan, yenilikçi, dinamik ve saygın bir şirket olma vizyonuyla geleceğe bakan Consus Enerji, Türkiye’nin dört bir köşesinde doğru enerji yatırımlarına imza atıyor.

Halka arz detayları

Consus Enerji 52.500.000 lot semaye artırımı, 52.500.000 lot ortak satışı ve talep gelmesi halinde 10.500.000 lot ek satış ile birlikte toplam 115.500.000 lot pay edecek. Pay başı 4,50 TL‘den toplam halka arz büyüklüğü 519.750.000 TL olacak.

Consus Enerji, 14 – 15 Nisan tarihlerinde borsada satış ve eşit dağıtım yöntemiyle halka arz edilecek.

Halka Arz Geliri Kullanım Alanları

Sermaye artırımı olan 52.500.000 lot payın satışından elde edilecek fon ile;

  • Kısa vadeli kredilerin kapatılması (%50)
  • Kapasite artışı,yeni yatırımlar,büyüme (%40)
  • İşletme sermayesi (%10)
Halka Arz Taahhütleri
  • Ek satış gerçekleşmez ise 52.500.000 lot payın satışından elde edilen gelir ile ek satış gerçekleşir ise 57.500.000 lot payın satışından elde edilen gelir ile 30 gün boyunca fiyat istikrarı planlanmaktadır.
  • 180 gün boyunca bedelli sermaye artırımı yapılmayacağı
  • 180 gün boyunca pay satılamayacağı, halka arz fiyatının altında satış yapılmayacağı taahhüt edilmiştir.

Hesabıma kaç LOT düşer?

Yatırımcıların halka arzlarda sürekli olarak merak ettiği konu ise hesabıma kaç LOT düşer. Bu konuyla alakalı detaylı olarak haberimizi okuyabilirsiniz.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Öncü haberciliğin adresi Borsametre…

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap