Çin metaverse çılgınlığına başladı!

Çin metaverse çılgınlığına başladı! Kripto paraları yasaklayan Çin metaverse çılgınlığına başladı!

Çin’de metaverse çılgınlığı! Çin’de kripto paraların yasaklanmasından sonra metaverse için büyük şirketlerden adım geldi. Çin hükümeti metaverse dünyasına da sıcak bakmıyor.  Çin Ulusal Güvenlik Kurumu’na bağlı bir düşünce kuruluşu Metaverse için siber saldırı uyarısında bulunmuştu. Geçtiğimiz haftalarda Facebook’un başlattığı “metaverse” çılgınlığına Çinli büyük teknoloji şirketleri de kayıtsız kalmadı. Çinli firmalar hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı siteye göre ülkenin büyük internet teknolojisi ve mobil oyun şirketlerinden olan NetEase; “NetEase metaverse”, “Leihuo metaverse” ve “Fuxi metaverse” isimleri için, Çin’in en büyük arama motoru olan Baidu ise “metapp” markası için patent başvurusunda bulundu.

Öte yandan Çinli teknoloji şirketleri metaverse’e dahil oluyor. Örneğin; Hem Tencent hem de Alibaba, metaverse ile ilgili tescilli ticari markalara sahip.

20 yıl içinde metaverse yaşam tarzı olacak

Facebook ‘un açıklama yapmadığı Eylül dönemlerinde CITIC Securities şirketi bir araştırma raporu yayımlamış ve önümüzdeki 3 ile 5 sene içinde Metaverse ‘ nin bir keşif döneminde olacağını, 20 yıl içinde ise bir hayat tarzına dönüşeceğini belirtmişti.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsApp

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster