1. Ana Sayfa
  2. Sermaye Artırımı

Bu şirket milyonluk bedelsiz kararı verdi hisse pozitife döndü! TAM 75…

Bu şirket milyonluk bedelsiz kararı verdi hisse pozitife döndü! TAM 75…

Bu şirketten milyonluk bedelsiz kararı! TAM 75… Şirket KAP’a yaptığı açıklama ile bedelsiz sermaye artırımı yapcağını duyurdu. Şirket tarafından KAP’a yapılan açıklamanın detayları ve daha fazlası haberimizde…

Hedef Holding’den milyonluk bedelsiz kararı! TAM 75…

Bedelsiz Sermaye Artırımı

Şirketlerin kendi iç kaynaklarını (emisyon primi, yeniden değerleme değer artışı, yedekler, iştirak ve duran varlık satış karları, temettü vb) Kullanarak yapmış oldukları ve ortaklarından ilave kaynak talep etmeden bedelsiz olarak hisse senedi dağıttıkları sermaye artırım türüdür. Hesaplara otomatik olarak yansıtılır. Yatırımcılarımızın herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. Kayıtlı sermaye sisteminde bedelsiz hisse senetleri, sermaye artırımına gidilen günden (T+2) iki iş günü sonra hesabınıza geçer.

Bedelli sermaye artırımı

Bir şirketin esas sermayesine karşılık olan hisse senetlerinin bedelleri ödendikten sonra genel kurul kararı ile yeni hisse senedi çıkarılarak şirket sermayesinin arttırılmasıdır. Sermaye artırımına katılmak istemeyen pay sahipleri rüçhan haklarını “Bist Rüçhan Hakkı Kupon Pazarı” aracılığı ile satabilirler. Bedelli Sermaye artırımına katılmak isteyen yatırımcılarımız, katılacağı bilgisini tarafımıza bildirerek gerekli nakdi kullanım tarihinin son gününde saat 12:00 ye kadar hesaplarında bulundurmak zorundadır. 

Bedelsiz Sermaye Artırımı şirketlere ek bir finansman kaynağı sağlamamaktadır. Ancak, Bedelsiz Sermaye Artırımının en önemli avantajlarından biri emisyon primi ile iştirak ve duran varlık satış karı kalemlerinden yapılan sermaye artırımlarının şirketlere sağladığı vergi avantajıdır. Diğer bir avantaj ise şirketlerin enflasyon karşısında erimiş olan sermayelerini güncelleyebilmeleridir. 

Bedelli Sermaye Artırımı esas olarak şirketlere ek bir finansman kaynağı sağlar. Bedelli Sermaye Artırımı yoluyla şirketler faaliyet hacimlerinin büyümesine paralel olarak sermaye ihtiyaçlarını karşılarlar. Yeni yatırımlar sonucunda şirketlerin fon ihtiyacı içinde olması ve ihtiyaç duyulan fonlar şirketleri Bedelli Sermaye Artırımına iter.  

Milyonluk bedelsiz!

bu şirket milyonluk bedelsiz kararı verdi hisse pozitife döndü! tam 75... 1

23.05.2022 tarih ve 11 sayılı Yönetim Kurulu Toplantısında;

Şirketimizin 1.000.000.000.-TL’lik kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 300.000.000.-TL olan çıkarılmış sermayesinin ; bedelsiz olarak 29.684.322,39.- TL sı geçmiş yıl karlarından, 45.315.677,61-TL sı hisse senedi ihraç primlerinden karşılanmak üzere (%25 bedelsiz) 75.000.000.- TL artırılarak 375.000.000.-TL’sına çıkarılmasına karar verilmiştir.

Hedef hisse

bu şirket milyonluk bedelsiz kararı verdi hisse pozitife döndü! tam 75... 2

Açıklamanın ardından hisse %1,17 artışla 5,17 TL’den işlem görüyor.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png
milyonluk bedelsiz

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Öncü haberciliğin adresi Borsametre…

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap