1. Ana Sayfa
  2. Genel

Bu şirketin sermaye artırımı tamamlandı! Ne kadarlık fon sağlandı?

Bu şirketin sermaye artırımı tamamlandı! Ne kadarlık fon sağlandı?

Bu şirketin sermaye artırımı tamamlandı! Şirkette ki son durum ne? İşte haberimizin detayları…

Bu şirketin sermaye artırımı tamamlandı! Hangi şirket?

OYLUM SINAİ YATIRIMLAR A.Ş. OYLUM şirketinin yaptığı KAP açıklamasına göre;

Şirketimizin 09.05.2022 tarihli ve 107 sayılı Yönetim Kurulu Kararına istinaden; Şirketimizin 120.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, çıkarılmış sermayesinin 27.617.600 TL’den 85.000.000 TL’ye artırılmasına ilişkin olarak artırılan 57.382.400 TL nominal bedelli payların yeni pay alma haklarının (rüçhan hakkı) kullandırılması işlemleri 27.04.2022 tarihinde tamamlanmıştır.

Yeni pay alma haklarının kullanımı sonrası kalan 219.254,108 TL nominal değerli payların Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasası’nda satışı 05.05.2022 tarihinde gerçekleşmiştir. Böylece sermaye artırımı tamamlanmış olup toplam 57.638.588,30 TL fon sağlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu şirketin sermaye artırımı tamamlandı! Ne kadarlık fon sağlandı? 1

Bedelli Sermaye Artırımı Nedir?

Bedelli sermaye artırımı bir şirketin esas sermayesine karşılık olan hisse senetlerinin bedelleri ödendikten sonra genel kurul kararı ile yeni hisse senedi çıkarılarak şirket sermayesinin artırılmasıdır. Genel olarak bakıldığında bir şirketin sermayesini artırma işlemi de denilebilen bu işlemde şirket ek bir para kazanarak bunu kasasına koyar. Bu işlem sonucunda şirket ortaklarının hisse oranları da dolaylı olarak artar.

Bu şirketin sermaye artırımı onaylandı!

bayrak taban, yüzde 324 oranında bedelli için harekete geçti haberi -  borsagündem.com
Prizma Pres yüzde 100 bedelli sermaye artırımı yapıyor!

Bedelli Sermaye Artırımı Rüçhan Hakkı Nedir?

Şirket ortakları eğer dilerlerse rüçhan hakkını kullanarak yeni hisse senetlerinden paylarına düşen oranda satın alabilirler. Eğer istemezler ve sermaye artırımına katılmamaya karar verirlerse olan rüçhan haklarının borsada satışını gerçekleştirebilirler. Bu satış işlemini gerçekleştiren ortakların dolayısı ile şirketteki hisseleri azalacaktır. Rüçhan hakkı kullanım süresi en az 15, en çok 60 gündür.

Bedelli Sermaye Artırımı Özellikleri ve Avantajları

Bedelli sermaye artırımına giren şirket, şirketin tüm ortaklarına üzerlerine düşen pay kadar hisse alabilme imkanı tanır. Şirketin halihazırdaki ödenmemiş ve öz sermayesi artış gösterir. Bedelli sermaye artırımı yapan şirketin piyasa değeri yükselir. Yapılan bedelli sermaye artırımında ortaklara sunulan rüçhan hakları kısıtlanabilir ve bu haklar yeni yatırımcılara tanınabilir.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap