1. Ana Sayfa
  2. Genel

Bu şirket rekor sermaye artırımı geldi! Hissede neler oluyor?

Bu şirket rekor sermaye artırımı geldi! Hissede neler oluyor?

Bu şirket rekor sermaye artırımı yapıyor! Şirket KAP’a yaptığı açıklama ile sermaye tavanını ne kadar arttırdı? Yapılan açıklama ve daha fazlası haberimizde…

Bu şirket rekor sermaye artırımı geldi!

OYLUM SINAİ YATIRIMLAR A.Ş. OYLUM şirketinin yaptığı KAP açıklamasına göre;

03.12.2021 tarihli özel durum açıklamasıyla kamuya duyurulan Şirketimiz Yönetim Kurulu kararına istinaden; Şirketimizin 120.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, çıkarılmış sermayesinin 27.617.600 TL’den 85.000.000 TL’ye artırılmasına, artırılacak 57.382.400 TL nominal bedelli payların Sermaye Piyasası Mevzuatına uygun olacak şekilde mevcut ortakların yeni pay alma haklarının kısıtlanmadan 1 TL nominal bedel üzerinden satılmasına ilişkin olarak 17.12.2021 tarihinde SPK’ya yaptığımız başvuru, SPK’nın 07.04.2022 tarihli ve 17/537 sayılı toplantısında onaylanmıştır.

Bu kapsamında, 12.04.2022 – 27.04.2022 tarihleri arasında yeni pay alma hakları, 1 TL nominal değerli pay için 1 TL yeni pay alma hakkı kullanım fiyatı üzerinden kullandırılacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bu şirket rekor sermaye artırımı geldi! Hissede neler oluyor? 1

Hissede neler oluyor?

Bu şirket rekor sermaye artırımı geldi! Hissede neler oluyor? 2

Hisse şuan 4.42 TL’den değer görüyor.

Şirket Hakkında

OYLUM SINAİ YATIRIMLAR ANONİM ŞİRKETİ, gıda işleme sektöründe faaliyet gösteren Türkiye merkezli bir şirkettir. Şirket sade ve kremalı bisküviler, gofretler, krakerler, pralinli gofretler ve sakız, reçel, şeker ve helva gibi şekerleme ürünleri üretmekte ve tedarik etmektedir. OYLUM SINAİ YATIRIMLAR ANONİM ŞİRKETİNİN tesisleri Oylum Bisküvi Fabrikası, REHA Şekerleme Fabrikası ve Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 16.000 metrekarelik tesisi içermektedir. Şirket, ürünlerini dünya genelinde yaklaşık 20 ülkeye ihraç etmektedir. Şirket 2012 itibariyle Anadolu Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi ile stratejik ortaklığa girmiştir.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Öncü haberciliğin adresi Borsametre…

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap