Bu rakam düşerse altcoinler coşar

Bitcoin dominance nedir?

Bitcoin, ilk üretimin gerçekleştiği 2009 yılından beri kriptopara piyasasının en büyük aktörü konumundadır. Piyasada 6 binden fazla kriptopara birimi olmasına rağmen hiçbir kriptopara, piyasa hakimiyeti bakımından Bitcoin’in önüne geçmeyi başaramamıştır. Bitcoin Piyasa Hakimiyeti veya Bitcoin Dominance, Bitcoin’in sahip olduğu piyasa değerinin kriptopara piyasasının genel değerine oranını ifade eden bir veridir.

Bir örnek vermek gerekirse; kripto paraların toplam değeri 300 milyar USD olsun. Bitcoin’in toplam piyasa değerine ise 150 milyar USD diyelim. Bitcoin Dominance bu örnekte %50 olarak hesaplanacaktır.

Yani bu da demektir ki Bitcoin Dominance değeri ne kar düşük olursa ,diğer kriptolara dağılan piyasa değeri , altcoinleri hareketlendirir.

Analistimiz Kryptoturk Bitcoin Dominance teknik analizini yorumladı:

#btcdominance aşağı yönlü harekete devam ediyor . Supertrend sell konumunda . 42,26 yıkılıp altında kapanış gelirse #altcoin ler için şenlik olabilir.#altcoinseason #bitcoindominance #dominance

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaş

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster