1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Bu hafta temettü dağıtıyor! Dağıtma oranı %108 verim %8!!

Bu hafta temettü dağıtıyor! Dağıtma oranı %108 verim %8!!

Borsa İstanbul’da işlem gören hisselerden VAKKO hissesi temettü dağıtıyor dağıtma oranı ile göz dolduran şirket temettü verimi ile de yatırımcıları mutlu etti temettü verimi %7 üstüne çıkan hissede yatırımcılarda bekleyiş sürüyor. Hisse ne kadar temettü dağıtacak? Hisse temettü detayları nedir? Tüm detayları ile… Temettü verimi yüksek dağıtım

Temettü verimi yüksek dağıtım

Temettü nasıl alınır?

Temettü, diğer adıyla şirketlerin elde etmiş olduğu kar payı dağıtımına hak kazanmak için, kar payı dağıtımı yapılmadan en az 2 gün önce, elinizde bulunan lot sayısı farketmemeksizin temettüden fayda sağlayabilirsiniz.

Merak edilen bir diğer konu da, kar payı verilecek olan gün şirketin hisse fiyatında ne gibi değişiklik olur. Temettü’nün dağıtıldığı gün hissenin fiyatı, adet başına brüt kar payı miktarı kadar düşmektedir. Ancak bu düşüşü düzeltilmiş hisse fiyat grafiklerinde kar payı geri yansıtıldığı için görmek mümkün değildir. Sadece düzeltilmemiş hisse fiyat grafiklerinde kar payı dağıtım günü olan düşüşü görmeniz mümkün olmaktadır.

Tarihi belli olan temettünün dağıtımı sonrasındaki 2 işlem günü sonrası, bankanızı ya da aracı kurumunuzu aramanıza gerek kalmadan, tutar hesabınıza yatırılır. Ancak dağıtımdan 2 iş günü sonrası hala hesabınıza aktarılmamışsa, bu durumda aracı kurum ya da bankanızı arayıp bilgi edinebilirsiniz.

Temettüye ilgi

Hisse senedi ile kar etmenin bir diğer yolu olarak bilinen kar payı ödemeleri de gün geçtikçe özellikle yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri sürekli artışa geçen ve hatta rekor seviyelere ulaşan yatırımcı sayısıyla birlikte, temettüye ilgi de gün geçtikçe çoğalıyor.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli kar payı yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen kar payı dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

Şirket Adı:  Vakko Tekstil Ve Hazır Giyim Sanayi İşletmeleri A.Ş.

bu hafta temettü dağıtıyor! dağıtma oranı %108 verim %8!! 1

Sektör:  Giyim Eşyası

Faaliyet Alanı:  Hazir giyim esyalari üretmek ve satmak

Pazar:  Yıldız Pazar

Dahil Endeksler:  XUTUM, XUHIZ, XTCRT, XTUMY, XYLDZ, XKTUM, XK100

Kayıtlı Sermaye:  0

Ödenmiş Sermaye:  160.000.000

Halka Arz Tarihi:  30.03.1998

Halka Açıklık Oranı (%):  12

Temettü verimi: 7,37%

Dağıtım Tarihi: 26.04.2022

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Takip İçin üye olmayı unutmayın =>(Cafer Sadık BORAN)

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap