Bu Altcoin’in CEO’su ortada yok! Son dakika

Bu Altcoin’in CEO’su Kayboldu: Twitter Hesabını Sildi! Kripto para piyasasında neler oluyor? Bu Altcoin’in CEO’su ortada yok! Son dakika

Bu Altcoin’in CEO’su ortada yok! Son dakika

  • Popüler altcoin projesi Tether’in CEO’suna ait Twitter hesabı bugün silindi.
  • Silme işlemi, Bloomberg’in şirketin USDT rezervlerine ilişkin bir haber yayınlamasından kısa bir süre sonra gerçekleşti.
  • Tether CEO’nun son açıklaması, şirketin Bloomberg ile iletişim kuracağını ima eden “bizi izlemeye devam edin” cümlesi şeklindeydi.

Tether’in CEO’suna ait Twitter hesabı, USDT stablecoin’iyle ilgili bir tartışmanın ardından bugün silindi.

Popüler altcoin projesi Tether’in CEO’nun Twitter hesabı silindi!

Bugün erken saatlerde Bloomberg, popüler altcoin projesi Tether‘in USDT tokenini destekleyen rezervler hakkında bir haber yayınladı. Bu haberde, Tether’in kripto parayı Çin borcu da dahil olmak üzere şüpheli varlıklarla desteklediği sonucuna varılıyor. Şimdi ise Tether CEO’su Jan Ludovicus van der Velde’ye ait Twitter hesabı ya kendisi tarafından ya da hesaba erişimi olan biri tarafından silindi.

Van der Velde’nin hesabı daha önce @urwhatuknow tanıtıcısının altında bulunuyordu. 4 Ekim’de yayınlanan son tweet’i hala arşivlenmiş bir sayfa olarak mevcut ve Bloomberg’in makalesinin içeriğini birkaç gün önce bekliyordu. O mesaj şöyleydi:

A başka bir finansal köleleştirilmiş ölmekte olan dergi, Tether FUD’unu yaymaya çalışıyor, bizi izlemeye devam edin… Dinozorlar…

Van der Velde, hesabı silinmeden önce bile son derece anlaşılması zordu

Van der Velde, hesabı silinmeden önce bile son derece anlaşılması zordu. Bazıları CEO’nun var olup olmadığını veya adın yalnızca bir takma ad olup olmadığını sorguladı. Van der Velde, altcoin projesi Tether ve kardeş şirketi Bitfinex ile ilgili konularda halkı büyük ölçüde bilgilendirmedi. Tether’in en sert eleştirmenleri şirketin çöküşün eşiğinde olduğuna inansa da, özellikle Tether’in geçmişte çeşitli tartışmalardan kurtulduğu göz önüne alındığında, Bloomberg’in haberinin ardından önemli bir sonucun ortaya çıkması pek olası değil.

Twitter’da çatışma çıkmasın diye Van der Velde’nin hesabı silinmiş olabilir. Bloomberg’in yazısı düşmanca mesajlara yol açtıysa, Tether’in CEO’su hesabını kişisel nedenlerle silmiş olabilir. Aslında bugünkü silme, Bitcoin SV’den Craig Wright’ın büyük bir tartışmanın ardından Twitter’dan kaybolduğu 2019 olayını andırıyor. Yine de Van der Velde’nin düşük profili göz önüne alındığında, Tether karşıtı gruplar tarafından kişisel olarak hedef alınması pek olası görünmüyor. Ayrıca, CTO Paolo Ardoino gibi diğer Tether yöneticileri Twitter’da aktif olmaya devam ediyor.

Altcoin projesi Tether, Bloomberg’e misilleme yapabilir!

Bugünün olayları, yüksek profilli kripto şirketlerinin ana akım medyayla ilişki kurduğu olaylara da benziyor. Geçen yıl Coinbase, ırkçı politikalarını eleştiren bir New York Times makalesine önceden yanıt verdi. Başka bir olayda Binance, düzenleyici taktikleriyle ilgili bir rapor nedeniyle Forbes’a hakaret davası açtı. (kriptokoin)

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtr

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster