1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Borsa İstanbul’dan İhlas’a şok karar hisse nasıl etkilendi?

Borsa İstanbul’dan İhlas’a şok karar hisse nasıl etkilendi?

Borsa İstanbul’dan IHAAS’a VBTS kapsamında tedbir uygulandığı bildirildi. Tedbir detayları neler? Hangi işlemler kısıtlandı? Borsa İstanbul’dan İhlas’a şok karar hisse nasıl etkilendi?

Borsa İstanbul’dan İhlas’a şok karar hisse nasıl etkilendi?

 İhlas Haber Ajansı (İHAAS)

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında IHAAS.E payları 27/04/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 26/05/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Tedbire rağmen hisse %2,76 yükseliş ile 23,84 TL’den işlem görüyor.

Borsa İstanbul'dan İhlas'a şok karar hisse nasıl etkilendi? 1
bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Öncü haberciliğin adresi Borsametre…

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap