Boğaziçi Beton halka arz ediliyor

Boğaziçi Beton halka arz ediliyor. Boğaziçi Beton tarafından açıklanan izahname yayınlandı. İzahname de geçen detaylar haberimizde…

Boğaziçi Beton Hakkında;

Şirket 2003 yılında tek hazır beton santrali ile hazır beton üretimi ve satışı amacı ile kuruldu. İstanbul’da 8 sabit lokasyon ve 13 mobil lokasyon olmak üzere (yüksek hacimli hazır beton satışı yapılan projelerin içerisine kurulan hazır beton santralleri) toplam 21 lokasyonda, 26 adet hazır beton santrali ile hazır beton üretimi ve satışı yapıyor.

Maslak 1453, Kuzey Marmara Otoyolu, Vadi İstanbul, Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Projesi, Mall of İstanbul, 5. Levent, Skyland vb. gibi hem yap-sat hem de özel/devlet taahhüdü kapsamında birçok mega projede hizmet verildi.

Boğaziçi Beton olarak hali hazırda Türkiye’nin ve Avrupa’nın en yüksek binası olma özelliğini taşıyan Merkez Bankası’nın hazır beton tedariki başta olmak üzere, İstanbul içerisinde yapılmakta olan birçok Metro, Alt Yapı, Yol, Kentsel Dönüşüm ve Tünel projelerinde hazır beton ve agrega teminini gerçekleştirmeye devam ediliyor.

Halka arz yöntemi

Sabit fiyatla talep toplama ve satış olacak, oransal dağıtımla yatırımcıya verilecek. 

Halka arz sonrası sermaye

Arz sonrası açıklık oranı %35,7 olarak belirlenirken, çıkarılmış sermaye 280.000.000 TL, halka arz edilecek pay adedi 100.000.000 TL olarak, halka arz sonrası çıkarılmış sermaye 380.000.000 olarak duyruldu.

Şirket sermayesi ve pay sahipleri

Şirket’in işbu İzahname tarihi itibari ile dört gerçek kişi ortağı bulunmaktadır. Gerçek kişi ortaklar Abdurrahim Zengin (%40), Ertan Zengin (%40), Ayşe Zengin (%19) ve Suat Zengin’dir (%1). Ortaklara ait pay oranları ve pay tutarları aşağıdaki gibidir:

Pay sahipleri ve pay tutarları

Gelir nerede kullanılacak?

Şirket, sermaye artışı sonucunda elde edeceği halka arz gelirlerini aşağıdaki alanlarda yanlarında belirtilen oranlarda kullanacaktır:

  • • Yatırım finansmanı ve araç ve makine alımları -%20,
  • • İşletme sermayesinin güçlendirilmesi -%30,
  • • Finansal borçların ödenmesi -%50

Nerede işlem görecek?

Halka arz sonrasında payların Borsa İstanbul‘da hangi pazarda işlem göreceği henüz açıklanmadı.

6 ay boyunca satış yapılmama garantisi

6 ay boyunca, Halka Arz Edilen Paylar dışında kalan Şirket paylarının, dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa veya halka arza konu edilmeyeceği, bu doğrultuda bir karar alınmayacağı ve bu süre boyunca ileride yeni bir satış veya Halka arz yapılacağına dair bir karar alınmayacağın taahhüt etmiştir.

Tablolar;

varlıklar
0 0 oy
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster