BitMart borsasında 196 Milyon Dolar çalındı

Borsa CEO’su, etkilenen kullanıcıları kendi fonlarıyla tazmin edeceklerini söyledi.

BitMart CEO’su Sheldon Xia Pazartesi günü attığı tweette, bilgisayar korsanlarının iki sıcak cüzdan açan özel bir anahtarı çalarak 196 milyon dolarlık kriptoyu çaldıklarını bildirdi.

Kripto güvenlik firması Peckshield , 5 Aralık’ta hackerların Ethereum blok zincirinde 100 milyon dolar ve Binance Smart Chain’de 96 milyon dolar değerinde çeşitli kripto para birimleri çaldığını açıkladı .

Xia, BitMart’ın ilk güvenlik kontrolünü tamamladığını ve etkilenen varlıkları belirlediğini ve kullanıcıları kendi cebinden tazmin etmeyi planladığını söyledi.

Kademeli olarak para yatırma ve çekme işlemleri için bir takvim açıklayacak, işlemlerin 7 Aralık’ta devam edeceğinden “emin” olduğunu belirtti.

Peckshield, hacker’ın çalınan jetonları ether ile takas etmek için ,merkezi olmayan değişim toplayıcı kullandığını ve kimliklerini gizlemek için gizlilik karıştırıcı Tornado Cash’e ether fonları yatırdığını söyledi.

Ekim ayında 139 milyon dolarlık bir BXH Exchange hack’i de sızdırılmış yönetici anahtarlarının sonucuydu .

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz.

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster