1. Ana Sayfa
  2. Genel

Bitcoin neden düşüyor?

Bitcoin neden düşüyor?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin sert düştü. Tekrardan yükselme şansı var mı? İşte detaylar…

Bitcoin neden düşüyor?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin geçtiğimiz gün öğlen saatlerinde ciddi bir düşüş yaşadı. Dün öğlen saatlerinde 41 bin dolar seviyelerine kadar geriledi haber yazımı esnasında 40bin dolar bandında oynuyor. Yaşanan bu düşüş diğer alt coinleri de çok ciddi etkiledi. Ethereum düne göre %3.34 düşüş ile 3 bin dolardan değer görürken, BNB %1.07 düşüş ile 407 dolardan, Solana %3.63 düşüş ile 103 dolardan, Cardano ise %4.27 düşüş ile 0.9 dolardan değer görüyor.

btc/usd grafiği

Bitcoin düşerken Dolar Endeksi yükselişte!

8 Nisan’da yaklaşık 2 sene sonra ilk kez 100 seviyesini aşan ABD dolar endeksi (DXY) de kısa bir düşüşün ardından yeniden yükseldi ve şu anda 99.9 seviyesinde yer alıyor. Ons altın ve ons gümüş de dolar ile birlikte değer kazanırken, sırasıyla 1960 dolar ve 25,20 doların üzerine çıktılar.

Peki neden Bitcoin düşüyor?

Mart ayı sonunda 48 bin doların da üzerine çıkan Bitcoin, dün itibariyle sert bir düşüş hareketi yaptı ve 41 bin dolara kadar indi. Bugün açıklanacak ABD’nin enflasyon verilerinin kripto paralarda ki hareketlilikte ne yönlü olacağının sinyalini verecek. FED %4 üzerinde faiz artırımına gidebileceğini söyledi. Bilindiği üzere, Fed’in para sıkılaştırma politikasına başlayacağını ilân etmesi kripto paraların da içinde bulunduğu risk düzeyi yüksek varlıklara olan ilgiyi azaltmıştı.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Öncü haberciliğin adresi Borsametre…

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap