1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Bitcoin neden düşüyor? Kryptoturk, takipçileri için yorumladı

Bitcoin neden düşüyor? Kryptoturk, takipçileri için yorumladı

Bitcoin, yeni haftaya düşüşle başladı. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, 40 bin dolardan 38 bin 500 dolar seviyesine kadar geriledi. Bitcoin’deki bu düşüşün arkasında ne var?

Piyasada bugünkü düşüşün ana sebebinin ABD’de vergi ödemeleri için son güne girilmesi olduğu düşünülüyor. 2021 yılında kripto paralarda 1.4 trilyon dolarlık bir sermaye kazancı oluştu. Bunun tamamı ABD’li yatırımcılara ait olmasa da önemli bir kısmını oluşturdukları aşikar. Kripto para işlemlerinden kaynaklanan vergilerini ödemeleri gereken ABD vatandaşlarının varlıklarını satıyor olmaları mümkün. Özellikle son günlerdeki satışlarda vergi ödemelerinin önemli bir payı olabilir.

Öte yandan ABD’de kripto vergileriyle ilgili Google aramaları da bu hafta hızla arttı. Mart ayının sonlarından bu yana aramalarda iki kat artış oldu.

ABD’de vergi ödemeleri, çoğunlukla son günlere bırakılıyor. Yapılan araştırmalar da bunu doğruluyor. CNBC’ye göre 27 Mart günü itibari ile kripto para yatırımcılarının yaklaşık yüzde 96’sı beyannamelerini sunmamıştı.

Bitcoin yüzde 3.5 oranında düşüş yaşarken ilk 50 içerisinde en büyük değer kaybı, yüzde 11 ile EOS, yüzde 10.5 ile Filecoin, yüzde 10 ile Waves’teydi.

Bitcoin teknik analizi ve yorumu

Uzman analistimiz Kryptoturk, yatırımcılar ve takipçileri için Bitcoin teknik analizini yorumladı.

Günlük grafikte, yükselen trend kırılmış görünüyor. Gün kapanışı önemli. 39500 altı kapanış olursa 37500 seviye testi gelebilir. Trend devamı için bu gece saat 3.00’de, 40000 seviyelerinden kapanış gelmesi lazım.

bitcoin neden düşüyor? kryptoturk, takipçileri için yorumladı 1

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Öncü haberciliğin adresi Borsametre…

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap