Bitcoin korkuyor mu

Kripto piyasasında işlem yaparken genelde kararlar duygusal alınır. Piyasa yükselirken insanlar açgözlü olma eğilimindedir ve bu da FOMO’ya (Kaybetme Korkusu) neden olur. 

Ayrıca, insanlar genellikle piyasaların anlık hareketlerinde duygusal kararlar verip buna göre işlem yaparlar. Yatırımcıyı böyle anlık kararlar ve onun pişman edici telafi edilemez sonuçlarından korumak için bir ölçek geliştirildi. Korku ve Açgözlülük Endeksi. Bu endeks ile yatırım danışmanları, sizi kendi duygusal aşırı tepkilerinizden korumaya çalışıyor. Endeks iki basit varsayım üzerine kurulmuş,

Aşırı korku , yatırımcıların çok endişeli olduğunun bir işaretidir ve bir alım fırsatı olabilir .Yatırımcılar çok açgözlü hale geldiğinde, bu, piyasanın bir düzeltme zamanı geldiği anlamına geliyor

Bu nedenle, Bitcoin piyasasının mevcut duyarlılığı analiz ediliyor ve sayılar 0’dan 100’e kadar basit bir ölçeğe sıkıştırılıyor. 0, “Aşırı Korku”, 100 ise “Aşırı Açgözlülük” anlamına geliyor.

Korku ve açgözlülük endeksinin son görünümüne baktığımızda 16 rakamını görüyoruz. Yani bu Bitcoin yatırımcılarının piyasada yaşanan gelişmelerden dolayı korku ve kaygı yaşadıklarını ifade eder.

Yatırımcılar cumartesi günü yaşanan büyük düşüşten zaten büyük kayıp yaşadılar. Düşüşün ardından herkesin aklındaki tek soru, devam edip etmeyeceği. Bazı analistler, Bitcoin’in çok düştüğünü, destek noktasına geldiğini ve artık alım yapılabileceğini ifade ediyor. Bu telkinlere rağmen yatırımcıların tedirginliği devam ediyor.

Resim
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz.

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster