Bitcoin, Dünyanın rezerv parası olur mu

MicroStrategy’nin milyarder kurucusu, Bitcoin’in en iyi enflasyon hedge aracı olduğunu söyledi.

 MicroStrategy, mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler sağlayan bir şirkettir .

Şirketin milyarder kurucusu, Michael Saylor, Bitcoin’in (BTC), yatırım amaçlı en iyi para birimi olduğunu düşünüyor. sadece günlük alışverişlerde değil ,yatırım ve enflasyondan korunma amaçlı kullanımını tavsiye ediyor.

Saylor, verdiği röportajda, “Kahvenizin ücretini Bitcoin’inizle ödemek istemiyorsunuz, kahvenizin ücretini bir para birimiyle ödemek istiyorsunuz” dedi.

Saylor, Bitcoin’in dünya rezerv varlığı olduğuna inanırken, doların dünya para birimi olduğunu savunuyor.  İkisi arasındaki temel fark budur.

Saylor’un MicroStrategy’si , bu yılın dördüncü çeyreğinde Bitcoin varlıklarını ikiye katladı ve şu anda yaklaşık 3,6 milyar dolar değerinde 121.044 Bitcoin’e sahip ve muhtemelen “sonsuza kadar elinde tutacağını” söylüyor.

Bitcoin’i bir para biriminden ziyade bir varlık olarak görmek, düzenleyici bir bakış açısıyla hayatı kolaylaştırır. Saylor, “Bu düzenlemelerin tümü … gerçekten bir dijital varlığı bir mülkten ziyade para birimi olarak kullanmanızı kısıtlayan düzenlemeler” dedi ve bunu kabul ederseniz, endüstrinin geleceğinin “olduğunu görmek kolay” dedi.

Saylor, Bitcoin’in en iyi enflasyon riskinden korunmayı sağlayacağını söyleyerek ülkenin mevcut enflasyon sorunlarına da değindi.

Volatilite olacak ama bana öyle geliyor ki artık dünyanın bir enflasyon riskinden korunmaya ihtiyacı olduğu konusunda evrensel bir kabule sahibiz” dedi. “Yani Bitcoininiz varsa satmayın.” diye ekledi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsApp

Etiketler:
0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster