1. Ana Sayfa
  2. Kripto Paralar

Bitcoin 30 bin doların altına geriledi!

Bitcoin 30 bin doların altına geriledi!

Bitcoin 30 bin doların altına geriledi! Tahvil getirilerindeki yükseliş küresel piyasalarda risk iştahını baskılarken kripto varlık piyasasında da fiyatları aşağı çekti. Bitcoin yeniden 30 bin doların altına geriledi.

Bitcoin 30 bin doların altına geriledi!

Kripto piyasasında riskler devam ederken yukarı yönlü hareket için bir başka girişim daha sonuçsuz kaldı.

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin yüzde 7,1 gerileyerek 30 Mayıstan bu yana görülen en düşük seviye olan 29 bin 209 doları test etti. Ethereum ise yüzde 7,3 oranında düşüş kaydederek 1.725 seviyesine geldi. Avalance yaklaşık yüzde 9,3 değer kaybetti.

Düşüş hareketi, Bitcoin’in tekrar yukarı tırmanarak 31 bin dolara gelmesinden bir gün sonra gerçekleşti.

GlobalBlock Analisti Marcus Sotiriou’ya göre bazı yatırımcılar kripto paranın yükselmek için daha fazla yeri olduğunu düşünüyordu, fakat 31 bin 500 ila 32 bin dolar arasında “önemli bir dirençle” karşılaştı.

Kripto para platformu B2C2’in bir notunda Adam Farthing ve Colin Howe, “Piyasa can çekişiyor. Yukarı yönlü bir katalizör olmadan mevcut hissiyatın devam etmesi olasılığı yüksek gözüküyor. Ani bir kırılma ile fiyatların daha düşük seviyeleri test etme riskiyle beraber belli bir aralıkta kalması muhtemel” ifadelerini kullandı.

Bitcoin madencileri, fiyatların toparlanamayacağı kaygısıyla 6,3 milyar dolar değerinde tokeni elden çıkardı.

Bitcoin madencileri, fiyatların toparlanacağına dair çok fazla işaretin olmadığı piyasada maliyetlerini karşılayabilmek için geçmişte topladıkları tokenleri satmaya başladı.

Compass Mining tarafından derlenen Coin Metrics verilerine göre madenciler Mayıs ayında yaklaşık 195 bin 663 koin transferi gerçekleştirirken, bu rakam Ocak ayından bu yana en yüksek seviyeye işaret etti.

Bitcoin’in Mayıs ayındaki ortalama fiyatının yaklaşık 32 bin olduğu dikkate alındığında, elden çıkarılan tokenlerin değeri 6,3 milyar dolara tekabül ediyor. Bu durum şirketlerin yüklü miktardaki koinlerini dijital cüzdanlarından satış için işlem platformlarına aktardığı anlamına gelse de bu tutarın tamamının satılacağının kesin olduğu anlamına gelmiyor.

Satıcılar arasında fiyatların artacağı beklentisi ile Bitcoin depolamaya devam eden halka açık Riot Blockchain Inc. de bulunuyor.

Compass Mining’den Will Foxley, “Madencilerin sadece makroekonomik ortamdan bahsettiklerini ve operasyonlarını güvende tutmak için Bitcoin’i bu seviyelerde satmanın muhtemelen ihtiyatlı olduğunu düşünüyorlar” değerlendirmesini yaptı.

(bloomberg)

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png
bitcoin 30

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Öncü haberciliğin adresi Borsametre…

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap