Bir haftada 106 milyon dolarlık arazi satıldı

Kuşkusuz, Metaverse arazisi NFT alanındaki en popüler meta. Rekor satış rakamları ve sürekli artan NFT fiyatları ile sanal dünyalar, kripto alanındaki yeni en büyük emtia.

DappRadar’dan alınan verilere göre, dört blok zinciri tabanlı meta veri deposu projesi, geçen hafta 100 milyon dolardan fazla sanal arazi değiştirilemez token (NFT) satışı üretti.

Merkezi olmayan uygulama analitiği firmasından  yapılan bir  gönderi , 22 ve 28 Kasım arasında The Sandbox, Decentraland, CryptoVoxels ve Somnium Space’de satış faaliyetinin “patladığını” ve bunların arasında 6.000’den fazla toplam 105,8 milyon dolar değerinde ticaret hacmi olduğunu bildirdi. Traderlar :“Kuşkusuz, Metaverse arazisi NFT alanındaki en büyük hit. Rekor satış rakamları ve sürekli artan NFT fiyatları ile sanal dünyalar, kripto alanındaki yeni en büyük emtiadır. ”dedi.

Sandbox , 86.56 milyon $ ile haftanın hacimdeki aslan payını temsil ederken, Decentraland 15.53 milyon $, CryptoVoxels ve Somnium Space sırasıyla 2.68 milyon $ ve 1.1 milyon $ gelir elde etti. Solana gibi diğer zincirlerdeki projeler de hız kazanmaya başlasa da, bu metaverse projelerinin dördü de Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir.

DappRadar, “The Sandbox ve Decentraland gibi sanal dünyalara yönelik ilgi dalgasının Facebook’un Meta olarak yeniden markalaşmasıyla başladığını” belirtti.

“Ancak bu, Metaverse terimini ana akıma iten buzdağının sadece görünen kısmı. Sanal dünyalar çok büyük bir potansiyel taşıyor ve metaverse arazisi için tüm kullanım durumlarını yeni yeni görmeye başlıyoruz, ”denildi.

Sandbox’ın ana şirketi Animoca Brands’in başkanı ve kurucu ortağı Yat Siu , The Sandbox’ın NFT arazi satış hacmindeki muazzam artış hakkında yorumda bulundu: “Facebook’un metaverse anlatısını gasp etme girişimleri, Web 3.0’da olmayan (Microsoft gibi) diğer şirketlerin de metaverse stratejilerini açıklamalarına ve kitlesel ilgi ve farkındalık yaratmalarına neden oldu.

Siu, Meta’nın yaklaşımını Sandbox’ın daha organik, kullanıcı tarafından oluşturulmuş ortamıyla karşılaştırdı.

“Dijital mülkiyet haklarının gerçekte ne anlama geldiğini herkes anlamasa da, artık yeterince kişi bununla ilgileniyor ve bu daha fazla net farkındalık yarattı. Sandbox, bir parçasına gerçekten sahip olabileceğiniz gerçek bir metaverse anlatısını yakaladı ve bu aynı zamanda token fiyatına da bir şekilde yansıyor, ”diye ekledi Siu.

Listelenen dört projeden, Decentraland, sanal dünyanın Fashion Street Bölgesinde, 23 Kasım’da ,618.000 MANA tokenı (cari fiyatlarla 2.7 milyon $) satılan 116 parselden oluşan bir arsa ile son 30 gün içindeki en büyük NFT arazi satışını gördü.

Aynı gün, The Sandbox ayrıca 149 Ether ( ETH ) karşılığında 666.000 dolardan fazla değerinde tokenize edilmiş ultra lüks bir mega yat sattı .

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsApp

Etiketler:
0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster