neuralink

Binance, Elon Musk polemiği

Dünyanın en zengin adamı, Binance’i en sevdiği dijital para birimiyle ilgili bazı sorunları çözmeye zorluyor.

Twitter, Binance’in Dogecoin ( DOGE ) para çekme işlemleriyle ilgili devam eden sorunlar yaşaması nedeniyle kripto para birimiyle ilgili başka bir savaşın arenası haline geldi .

Tesla CEO’su Elon Musk, dünyanın en büyük Dogecoin taraftarların biri .Binance işlemlerinde DOGE çekme ile ilgili sorunları dile getirmek üzere, Binance CEO’su Changpeng Zhao’yu etiketleyerek, Musk şunları yazdı: “Doge müşterilerinize neler oluyor? karanlık görünüyor.”

Binance’in resmi Twitter hesabının yanıtı ; konuyla ilgili karanlık bir şey olmadığını savunarak ve sorunla ilgili yeni bir Twitter güncellemesinden alıntı yaparak yaklaşık 30 dakika sonra geldi. Binance,Temel neden, son yükseltme işlemi sırasında eski işlemlerin 1.674 kullanıcıya yeniden gönderilmesine neden olan teknik bir sorundur” dedi.

Sorun sonucunda bazı Binance kullanıcıları eski işlemlerini alırken bazıları da Dogecoin’lerini çekemedi. “Eski işlemleri alanlardan bunları iade etmelerini rica ettik, ancak belirli kullanıcıların bazı cüzdanlara erişmekte sorun yaşadıklarının farkındayız.

Firma, platformun “DOGE için farklı bir teknik cüzdan kurulumuna” sahip olması nedeniyle sorunun yalnızca Binance’de meydana geldiğini söylemeye devam etti. Firma, sorunu çözmek için Binance’in cüzdanı tamamen yeniden inşa etmek zorunda kalacağını ve bunun “bir hafta kadar sürebileceğini” belirtti.

Görünüşe göre Binance’in tepkisinden memnun olmayan Tesla CEO’su, “Binance kullanan doge sahipleri, kendi hataları olmayan zararlardan korunmalıdır” diyerek borsaya saldırmaya devam etti. Musk ayrıca Dogecoin Developers tarafından sorunun “bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce” başladığını açıklayan bir ileti dizisine atıfta bulundu .

Bütün bu gelişmelerin ardından Musk,  Dogecoin sahiplerinin kendi özel anahtarlarını kontrol etmesi için, merkezi ticaret platformlarından çekilmesi gerektiğini belirtti.

Musk, Şubat ayında da benzer şekilde kullanıcıların fonlarını kontrol etmelerine izin vermeyen, tüm kripto para cüzdanlarından uzak durulması gerektiğini belirtmişti. Musk, 2014 yılında gerçekleşen saldırı ile 850.000 BTC çaldıran, kripto para borsası Mt. Gox’a da atıfta bulundu.

Kripto para piyasasında yatırımcılar, olası saldırılar ve kripto para borsasının kendi isteği doğrultusunda yatırma ve çekme işlemlerinin kısıtlayabilmesi sebebiyle varlıklarını kripto para borsalarında tutmamaları konusunda uyarılır. Bununla birlikte varlıkları kendi cüzdanında saklamak, nispeten daha karmaşık ve fon kaybına neden olabileceğinden, yeni başlayanlarının varlıklarını kendi kendilerine saklamaması gerektiğine inananlar da var.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsApp

Etiketler:
0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster