Binance Borsasından BSC’ yi Desteklemek İçin 1 Milyar Dolarlık Fon !

Binance Borsasından BSC’ yi Desteklemek İçin 1 Milyar Dolarlık Fon ! İşlem hacmi olarak dünyanın en büyük borsası olan Binance etrafını saran tüm regülasyon hamlelerine rağmen endüstriye olan yatırımlarına devam ediyor. Şirket son olarak Binance Smart Chain’in büyütülmesi ve dijital varlıklar ile blok zinciri teknolojisinin benimsenmesinin hızlandırılması için 1 milyar dolarlık fon oluşturma kararı aldı.

Binance Borsasından BSC’ yi Desteklemek İçin 1 Milyar Dolarlık Fon ! Günümüzün en önemli kripto para borsaları arasında yer alan Binance‘in NFT pazar yeri Binance NFT’yi yayına aldığını geçtiğimiz Haziran ayında sizlere aktarmıştık. Bugün paylaşılan bilgilere göre Binance1 milyar dolar büyüklüğünde yeni bir fon kurdu. 

Binance tarafından kurulan 1 milyar dolarlık fonun ismi ise Binance Smart Chain (BSC). Binance’in paylaştığı bilgilere göre Binance Smart Chain fonu dijital varlıkların ve blockchain teknolojisinin benimsenmesini ve kullanımını hızlandırmak için kuruldu. Fonun temel amacı ise dünya genelinde kripto kullanıcılarının sayısını 1 milyara çıkarmak. 

Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından yapılan açıklamalara göre Binance Smart Chain (BSC), geleneksel finans için yıkıcı bir etkiye sahip olabilir ve 1 milyar kullanıcılı ilk blockchain ekosistemi olmak için dijital varlıkların küresel benimsenmesini hızlandırabilir.

Binance tarafından oluşturulan 1 milyar dolarlık fon, yatırımlarçeşitli programlaryetenek geliştirme ve likidite teşvikleri için kullanılacak. Merkezi olmayan finansal altyapıların yaygınlaşmasını hedefleyen Binance Smart Chain fonunun 500 milyon dolarlık kısmı yapılacak yatırımlar için kullanılacak.

Fonun yatırım yapacağı alanlar arasında bilgi işlem teknolojilerioyunmetaversesanal gerçeklikyapay zeka ve blockchain tabanlı finansal hizmetler yer alıyor. Kalan 500 milyon dolarlık kısmın 300 milyon doları çeşitli programların oluşturulması için kullanılacak.

Likidite teşvikleri için 100 milyon dolar ve yetenek geliştirme için yine 100 milyon doların ayrıldığını da paylaşalım. Binance Smart Chain fonunun bir mentor komitesine sahip olacağını da ekleyelim. Bu komite, dünya genelindeki geliştirici topluluklarının yeni kitlelere ulaşmasına, kurumlara akademik burslar sağlamasına ve gelişmekte olan teknolojilerde araştırma ve geliştirme yapmalarına yardımcı olacak.

Son olarak BSC topluluğunun bölgesel ve küresel hackathonlarödül programları ve geliştirici konferansları düzenleyeceğini de belirtelim.

( Uzmancoin , webrazzi )

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster