Binance, 1 milyon 335 bin Binance Coin yaktı !

Binance, 1 milyon 335 bin Binance Coin yaktı ! Hedef eski zirve 497 dolar ! Dev Bitcoin borsası Binance rekor miktarda BNB yaktı. Binance ekibi, 17. Binance Coin (BNB) yakımı işleminin tamamlandığını duyurdu.

Binance 1 milyon 335 bin Binance Coin yaktı ! Binance ekibi, 17. Binance Coin (BNB) coin yakımı işleminin tamamlandığını duyurdu.


Binance Coin nedir ?

Binance Coin (BNB), Binance kripto para değişim borsasının çıkardığı bir kripto para birimidir. Binance Coin (BNB) ERC-20 tabanlı bir kripto para birimi olarak çıkarılmıştır, fakat daha sonra Binance kendi zincirini kurmuş ve BEP2 tabanlı bir alt yapıya geçmiştir. Mevcut ERC20 tokenlar yakılarak BEP2 tokenları haline getirilmektedir.

Binance Coin (BNB) madenciliği yapılmayan bir kripto para türüdür.

Tüm Binance Coin (BNB) miktarı Binance borsası tarafından ilk gün üretilmiş, yarısı halka satılmıştır.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, 640 milyon dolar değerinde 1 milyon 335 bin 888 BNB yakıldığını duyurdu. En son Temmuz ayında bir yakım gerçekleştiren Binance‘ın bu yakımı, dolar cinsinden son yakıma göre yüzde 65 daha fazla bir miktara karşılık geliyor.

Gerçekleşen bu 17. yakım ile birlikte BNB’nin toplam arzı 166 milyon 801 adete geriledi. İşlem hacmi bakımından lider kripto para borsası, bu yakımları dolaşımda 100 milyon adet BNB kalana kadar devam ettireceğini belirtti.

2017 yılında yerel kripto parası BNB çıkaran Binance, ilk yıl sadece token satışından 15 milyon dolar topladı ve yatırımcılara karşılığında BNB vermişti. İlk satıştan elde edilen gelirin tamamı Binance’ın geliştirilmesi için kullanıldı.

Binance Coin (BNB), yazım itibari ile 489 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Analistlerin bildirdiğine göre alıcılı bir seyir izleyen BNB bu yakım işlemi sonucunda 497 dolarlık eski zirvesini test edebilir .

( Kriptofoni )

er üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtr

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster