1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Son dakika: Benzin fiyatlarına 96 kuruş indirim geliyor! 18 Temmuz Pazartesi güncel benzin ve motorin fiyatları

Son dakika: Benzin fiyatlarına 96 kuruş indirim geliyor! 18 Temmuz Pazartesi güncel benzin ve motorin fiyatları

Akaryakıt fiyatlarında son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Petrol fiyatlarında son iki haftadır yaşanan sert düşüşler sonrasında benzin fiyatlarında da değişiklikler yaşanıyor.

Akaryakıt fiyatları üzerinde doğrudan etkisi bulunan petroldeki düşüş ivmesi benzin ve motorin fiyatları için indirim beklentisi yarattı. 19 Temmuz Salı günü itibarıyla benzin fiyatlarına 96 kuruş indirim yapılması bekleniyor. İşte beklenen indirim sonrası Ankara – İzmir ve İstanbul benzin fiyatları…

Brent petrol fiyatlarındaki değişim ve döviz kurlarındaki hareketlilik sonrası güncel LPG ve benzin fiyatları merak ediliyor. 8 Temmuz günü motorin fiyatlarına yapılan indirim yapılırken 9 Temmuz’da ise zam gelmişti. Peki, “18 Temmuz güncel motorin ve benzin fiyatları ne kadar oldu?” İşte son dakika güncel  Ankara – izmir ve İstanbul benzin fiyatları…

PETROLDE DÜŞÜŞ YÜZDE 5’İ AŞTI!

Petrol fiyatları, küresel resesyon beklentilerinin güçlenmesiyle talebin azalacağına yönelik endişelerle düşeş geçti. Ham petrol fiyatı 11 Mayıs gününden itibaren ilk kez 100 doların altına düştü.

Dünya genelinde görülen yükselen enflasyon ve resesyon endişeleri küresel piyasalarda fiyatlanmaya başladı. ABD’nin 10 yıllık tahvil faizi yüzde 2,80 seviyelerine gerilerken ons altın ve borsalarda yüzde 3’e varan düşüşler var. Dolar endeksi ise 106 puanı aşarak 20 yılın zirvesine çıktı. Enerji belirsizliği yaşayan Avrupa’da, Norveç’te gaz endüstri çalışanlarının grevinin de etkisiyle Euro/dolar çaprazı 1,02’li seviyelere indi. Resesyon endişelerin enerjiye olan talebi düşüreceği beklentisiyle petrolde günlük düşüş yüzde 5’i aştı.

96 KURUŞLUK İNDİRİM SONRASI BENZİN FİYATLARI

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre, benzinin litre fiyatı 19 Temmuz Salı gecesinden itibaren 96 kuruş düşecek.

İndirimle birlikte benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 23,66 TL’den 22,70 TL’ye, Ankara ve İzmir’de 23,78 TL’den 22,82 TL’ye düşecek.

LPG’ye ZAM GELDİ!

Brent petroldeki düşüşün ardından benzin fiyatlarında indirime gidilirken, LPG fiyatlarına 14 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak üzere 28 kuruşluk zam geldi.

MOTORİNE İNDİRİM UYGULANMIŞTI!

Motorin (mazot) grubuna 8 Temmuz Cuma günü geçerli olmak üzere 2 lira 10 kuruş indirim geldi. Bu indirim ile beraber motorin litre fiyatı 25 lira’nın altına geriledi.

MOTORİNE ÖNCE İNDİRİM SONRA ZAM!

2022 yılında benzin fiyatlarına yüzde 225, motorin fiyatlarına yüzde 264 zam yapıldı. Petrol piyasalarındaki düşüş geçtiğimiz günlerde akaryakıt indirimi haberlerini beraberinde getirmişti. 

Sektör kaynaklarında edinilen bilgiye göre; 9 Temmuz Cumartesi günü itibariyle motorin fiyatına 81 kuruş zam yapıldı. Akaryakıt zammının ardından motorin fiyatları yeniden 25 liranın üzerine çıktı.

MOTORİN ZAMMI SONRASI GÜNCEL FİYATLAR NASIL OLDU?

Son uygulanan motorin indiriminin ardından İstanbul’da Anadolu yakasında motorinin zamlı fiyatı 25,40 TL, Avrupa yakasında 25,37 TL oldu.

İSTANBUL GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI LİSTESİ 18 TEMMUZ 2022 

İstanbul Anadolu yakasında bir litre benzin fiyatı: 23,66

İstanbul motorin (mazot) litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 25,40 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 10,79 TL

İstanbul Avrupa Yakası’nda bir litre benzin fiyatı: 23,65 TL

İstanbul motorin litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 25,43 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 11,03 TL

ANKARA BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Ankara’da benzin litre fiyatı 23,76 TL

Ankara’da motorin litre fiyatı 25,49 TL

Ankara’da LPG litre fiyatı 11.05 TL

İZMİR AKARYAKIT FİYATLARI

İzmir’de benzin litre fiyatı 23,78 TL

İzmir’de motorin litre fiyatı 25,50 TL

İzmir’de LPG litre fiyatı 10,73 TL (habertürk)

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Öncü haberciliğin adresi Borsametre…

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png
altın altın

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap