1. Ana Sayfa
  2. Sermaye Artırımı

Bedelsiz haberi geldi hissede hareketlilik! Hangi şirket?

Bedelsiz haberi geldi hissede hareketlilik! Hangi şirket?

Bu şirketten bedelsiz haberi geldi hissede hareketlilik gözlemlendi. Hangi şirket bedelsiz sermaye artırımı yaptı? İşte açıklamanın tüm detayları haberimizde…

Bedelsiz haberi geldi hissede hareketlilik! Hangi şirket?

HALK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. HLGYO şirketinin yaptığı KAP açıklamasına göre;

Şirketimizin ödenmiş sermayesinin, tamamı 2021 yılı dönem karından karşılanmak üzere, 1.530.000.000.-TL’den 1.570.000.000.-TL’ye yükseltilmesine ilişkin işlemler tamamlanmış olup, yeni sermaye ve esas sözleşmemizin ilgili tadil maddesi (8. madde) İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından 21.06.2022 tarihinde tescil edilmiş ve 10603 sayılı Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlanmıştır.

Bedelsiz haberi geldi hissede hareketlilik! Hangi şirket? 1

Yapılan açıklama sonrası hisse ne durumda?

Bedelsiz haberi geldi hissede hareketlilik! Hangi şirket? 2

Yapılan açıklama sonrası hissede hareketlilik gözlemleniyor. Hisse haber yazımı esnasında 2.41 TL‘den değer görüyor.

Şirket Hakkında

HALK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI ANONİM ŞİRKETİ, Türkiye merkezli bir gayrimenkul yatırım ortaklığıdır. Gayrimenkullere ve gayrimenkul projelerine yatırım yapmaktadır.

Bedelsiz Sermaye Artırımı

Şirketlerin kendi iç kaynaklarını (emisyon primi, yeniden değerleme değer artışı, yedekler, iştirak ve duran varlık satış karları, temettü vb) Kullanarak yapmış oldukları ve ortaklarından ilave kaynak talep etmeden bedelsiz olarak hisse senedi dağıttıkları sermaye artırım türüdür. Hesaplara otomatik olarak yansıtılır. Yatırımcılarımızın herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. Kayıtlı sermaye sisteminde bedelsiz hisse senetleri, sermaye artırımına gidilen günden (T+2) iki iş günü sonra hesabınıza geçer.

ÖZEL HABERİN TEK ADRESİ BORSA METRE

Bedelli sermaye artırımı

Bir şirketin esas sermayesine karşılık olan hisse senetlerinin bedelleri ödendikten sonra genel kurul kararı ile yeni hisse senedi çıkarılarak şirket sermayesinin arttırılmasıdır. Sermaye artırımına katılmak istemeyen pay sahipleri rüçhan haklarını “Bist Rüçhan Hakkı Kupon Pazarı” aracılığı ile satabilirler. Bedelli Sermaye artırımına katılmak isteyen yatırımcılarımız, katılacağı bilgisini tarafımıza bildirerek gerekli nakdi kullanım tarihinin son gününde saat 12:00 ye kadar hesaplarında bulundurmak zorundadır. 

Bedelsiz Sermaye Artırımı şirketlere ek bir finansman kaynağı sağlamamaktadır. Ancak, Bedelsiz Sermaye Artırımının en önemli avantajlarından biri emisyon primi ile iştirak ve duran varlık satış karı kalemlerinden yapılan sermaye artırımlarının şirketlere sağladığı vergi avantajıdır. Diğer bir avantaj ise şirketlerin enflasyon karşısında erimiş olan sermayelerini güncelleyebilmeleridir. 

Bedelli Sermaye Artırımı esas olarak şirketlere ek bir finansman kaynağı sağlar. Bedelli Sermaye Artırımı yoluyla şirketler faaliyet hacimlerinin büyümesine paralel olarak sermaye ihtiyaçlarını karşılarlar. Yeni yatırımlar sonucunda şirketlerin fon ihtiyacı içinde olması ve ihtiyaç duyulan fonlar şirketleri Bedelli Sermaye Artırımına iter.  

Bedelsiz haberi geldi hissede hareketlilik! Hangi şirket? Bedelsiz haberi geldi hissede hareketlilik! Hangi şirket? Bedelsiz haberi geldi hissede hareketlilik! Hangi şirket?

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap