Axie Infinity rekor fiyata arazi satışı

Oyunun geliştiricilerine göre, sanal gayrimenkul için şimdiye kadar ödenen en büyük meblağ

Axie Infinity oyununda ,şimdiye kadar kaydedilmiş en büyük fiyatlı arazi satışı gerçekleşti. Arazi 550 Ethereum (ETH) yani 2.3 milyon dolar bedelle satıldı. Bu rakam sanal evrende gerçekleşen en büyük meblağlı satış olarak kayıtlara geçti.

Axie Infinity oyunu, Axies’in yaşadığı Lunacia dünyasında geçiyor. Her bölümün, oyuncuların istedikleri zaman satın alabilecekleri, satabilecekleri veya diğer oyunculara kiralayabilecekleri Terra adlı tokenize edilmiş bir araziyi temsil ettiği 301×301 kare bir alanda bulunuyorlar.  Dün satılan arazi, Axie Infinity ekosisteminde bulunan en nadir sanal gayrimenkul türü olan Genesis olarak sınıflandırılıyor.

Chimeras olarak bilinen canavarlar oyunda ortaya çıkar ve Lunaria’yı terörize eder. Oyuncular, Chimeras’ı yenerek, daha sonra kripto para birimi borsalarında nakit olarak satılabilen Pürüzsüz Aşk İksirleri (SLP’ler) kazanırlar. Yenilen Chimeralar, Eksenlerini ve arazilerini yükseltmek için kullanılabilecek diğer kaynak türlerini de düşürür, böylece SLP’ler için kazanç potansiyelini artırır. Genesis Land, stratejik olarak Lunacia’nın merkezinde, nadir Chimeras baskın patronlarının özel öğeleri ortaya çıkardığı ve düşürdüğü yer almaktadır. Ek olarak, 90.601 arazi parçasından sadece 220’si Genesis sınıflandırmasına sahiptir.

Oyunun eleştirmenleri, sanal gayrimenkul ile fiziksel olarak somut hiçbir şey olmadığını söylüyor ve neden herhangi bir değeri olacağını merak ediyor. Ancak bazıları için Axie Infinity oynamak, özellikle oyundaki her gün kazanılan SLP’lerin genellikle ülkelerin asgari ücretlerini aşabildiği gelişmekte olan ülkelerde , ön yatırımları hak eden tam zamanlı bir iştir .

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaş

Etiketler:
0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster