Avrupa Merkez Bankası’ndan bankalara müdahale

Avrupa Merkez Bankası’nın (AMB) en riskli kaldıraçlı kredilere sıkı limitler getirmeyi değerlendirdiği belirtildi

Avrupa Merkez Bankası, piyasada bozulma endişelerine karşı bankaların en riskli kaldıraçlı kredilerine sıkı limitler getirmeyi değerlendiriyor.

AMB’nin denetim kurulu yetkililerinin mevduat bankalarının bilançolarındaki yüksek kaldıraçlı işlemleri tartıştığı belirtildi. Ancak bazı üyelerin bankaların risk yönetiminin yeterli olduğunu kanıtlayabilirse bu uygulamanın hayata geçmesi konusunda isteksiz olduğu ifade edildi.

Kaynaklar görüşmelerin henüz erken aşamada olduğunu belirtti.

ABD’de özel sermaye şirketlerinin nakde dönmesi ve yatırımcıların enflasyon karşısında korunma arayışıyla kaldıraçlı kredi piyasası bu sene başarılı bir dönem geçirmişti. Pandeminin tetiklediği rallinin sona ermesinin ardından Deutsche Bank’ın yatırım bankacılığının kârına en büyük katkı bu alandan sağlanmıştı. Bu nedenle AMB’nin kaldıraçlı kredilere limit getirmesinden en fazla etkilenecek bankalardan biri Deutsche Bank olabilir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaş

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster