Avalanche (AVAX) için Deloitte ortaklığı riskleri artırıyor!

Avalanche (AVAX) için Deloitte ortaklığı riskleri artırıyor! Avalanche blockchain ağı ile Deloitte ortaklığı fiyatı yukarı çıkardı, ancak veriler tehlikemi işaret ediyor?

Avalanche (AVAX) için Deloitte ortaklığı riskleri artırıyor! Avalanche (AVAX) kripto para biriminin geliştiricisi Ava Labs’ın muhasebe devi Deloitte ile ortaklığa girmesinden sonra 18 Kasım’da yeni bir rekor elde etti. AVAX piyasa değeri 23,76 milyar dolara çıkarken, toplam kripto piyasasının neredeyse yüzde 0,93’üne ulaştı. Hafta başından bu yana yaklaşık yüzde 16 yükselerek 110 doları aştı.

Buna karşılık, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) dahil olmak üzere AVAX’ın en büyük rakibi olan tokenler, hafta başından bu yana sırasıyla yüzde 13 ve 12,50 düşüş gördü. 

AVAX FOMO oluşturdu !

AVAX, Deloitte tarafından afet yardım platformu oluşturmak için Avalanche blockchain ağını kullanma kararının ardından yükseldi.

Avalanche’ın kurucusu Emin Gün Sirer’e göre anlaşma:

“eyalet ve yerel yönetimlerin federal acil durum fonu için uygun olduklarını kolayca kanıtlamasına yardımcı olacak.”

Avalanche’ın blog yazısında blockchain çözümlerinin, mevcut afet yönetimi çözümlerinde yaygın olan “dolandırıcılık, israf ve kötüye kullanımı en aza indirmede” Deloitte’a yardımcı olacağı belirtti.

Ayrıntılı olarak AVAX, Avalanche platformunda oluşturulan çoklu ağlar arasında temel bir para birimi olarak çalışıyor. Avalanche bünyesinde kurum içi ödeme yöntemi olarak iş görüyor. Kullanıcılar ayrıca coin’lerini ağ üzerinde stake ederek AVAX ile pasif gelir sağlıyor.

AVAX’ın, Deloitte felaket yönetim sistemlerinde kullanım fikri, trader’ların tokene büyük ilgi göstermesini sağladı. Cointelegraph Markets Pro hizmeti olan Newsquake, yükseliş beklentisini, AVAX fiyat patlamasından önce tanımladı.

AVAX teknik görünümü

Piyasa analisti “Seq”, Deloitte ile yapılan ortaklığa dayalı olarak, Avalanche tokeni için uzun vadeli yukarı yönlü beklentisini roket emojisi ile tweet’ledi.

Başka bir analist olan Nico, AVAX’ın son fiyat tırmanışıyla işlem hacimlerinin benzer bir yükselişe sahip olduğunu ve mevcut tırmanışın arkasında güçlü bir ivme olduğunu belirtti:

“Tüm zamanların en yüksek değerine yakın alanda HODL görüyor. Yeniden test ve direnç/destek dönüşümünü hedefliyor. Olursa 210 dolar beklenebilir.”

Bununla birlikte, AVAX’ın bu haftaki tırmanışı göreceli güç endeksi (RSI) verilerini “aşırı alım” seviyesine itti. Sonuç olarak AVAX piyasası aşırı ısındı. AVAX fiyatı, rekor seviye olan 110 dolara ulaştıktan sonra 18 Kasım itibarıyla yüzde 10’dan fazla düştü. Ayrıca Avalanche token, aşağıdaki yükselen trend çizgisi desteğiyle (siyah trend çizgisi) birlikte yükselen bir takoz oluşturan yukarı doğru eğimli direnç trend çizgisini (noktalı) test ederken satış baskısı yoğunlaştı.

AVAX fiyatı zirveye (iki trend çizgisinin birleştiği nokta) ulaşana kadar yükselmeye devam edebilir. Ardından, iki trend çizgisi arasındaki maksimum yükseklik kadar aşağı düşme riski var. Bu durum, AVAX’ı kabaca 90 dolara indirir.

Yükselen AVAX fiyatı ile düşen RSI arasındaki açık fark, tokenin yukarı yönlü momentumunun zayıflamasına işaret ediyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsApp

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster