Apple ve Hyundai Anlaştı, Otonom Elektrikli Otomobil Üretilecek

Kore IT News yerel gazetesinin Pazar günü bildirdiğine göre, Hyundai Motor ve Apple Mart ayına kadar elektrikli otomobil için bir ortaklık anlaşması imzalamayı ve Amerika Birleşik Devletleri’nde 2024 civarında üretime başlamayı planlıyor.

Rapor, Cuma günü Hyundai Motor’dan yapılan açıklamanın ardından, başka bir yerel medya kuruluşunun 2027’de kendi kendine giden bir elektrikli otomobil başlatmayı hedeflediklerini ve Hyundai hisselerini yaklaşık% 20 artırmayı hedeflediklerini açıklamasının ardından Apple ile erken görüşmelerde bulunduğunu açıkladı.

elektrikli otomobil hyundai apple

Elektrikli Otomobil Nerede Üretilecek?

Şirketlerin arabaları Gürcistan’daki Kia Motors fabrikasında inşa etmeyi veya 2024 civarında 100.000 araç üretmek için Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni bir fabrikaya ortak yatırım yapmayı planladıklarını söyledi. Önerilen tesisin yıllık tam kapasitesi 400.000 araç olacak.

Kia Motors, Hyundai Motor’un bir iştirakidir.

Ortaklığa Piyasa Nasıl Tepki Verdi?

Hyundai Motor hisseleri Pazartesi günü sabah ticaretinde % 14.6 artarken, bağlı kuruluş otomobil parçaları üreticisi Hyundai Mobis’in hisseleri % 12.7 ve Kia hisseleri daha geniş pazarda % 2 artışa karşı % 9.1 yükseldi.

ParaAjansı(PA) Anıl Adalıer

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster