1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Altına talep devam ediyor

Altına talep devam ediyor

ABD enflasyon rakamları öncesi altına talep sınırlı da olsa devam ediyor. Üst üste 5 gündür yükselen spot altın fiyatları 1.960 dolar sınırında.

ABD’de bugün açıklanacak enflasyon rakamları öncesinde uluslararası piyasalarda altına olan talep devam ediyor. 

Fed’in para politikasında daha agresif olacağı mesajları gelmeye devam etse de yatırımcılar enflasyona karşı bir korunma, güvenli liman olarak gördükleri altına ilgi göstermeyi sürdürüyorlar. 

Uluslararası piyasada spot altın fiyatı dün 1968,91 dolar/ons ile son 1 ayın en yüksek seviyesinin test edilmesinin ardından gerilese de bu sabah düne göre yüzde 0,21 artışla 1957 dolar/ons seviyesinden işlem görüyor.

Analistler, bu seviyenin üzerinde kalındığı sürece 1975 dolar/ons seviyesine doğrn bir atak beklenebileceğini ifade ediyorlar. Aşağı hareketlerde destek noktaları 1941 ve 1924 dolar/ons. 

Bugün piyasa ABD enflasyon rakamlarının yanı sıra Almanya nihai enflasyon, İngiltere ILO işsizilk ve Almanya ZEW cari koşullar ve ekonomik beklenti endekslerini takip edecek. (dünya)

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Öncü haberciliğin adresi Borsametre…

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap