Airdrop söylentileri MetaMask Swap ve Polygon’da bir sürü etkinlikle sonuçlanıyor

Airdrop avcıları, popüler kripto para cüzdan sağlayıcısından olası bir token dağıtımına hak kazanmak için MetaMask Swap ve Polygon ağına akın etti.

Beş ila altı rakamlı airdroplar kripto sektöründe yeni norm haline geldi ve giderek artan sayıda analist, daha fazlasının geleceğine inanıyor. Eylülde, dYdX, ilk kullanıcılara büyük bir airdrop dağıtımı yaptı ve geçen hafta, Ethereum Name Service, platform kullanıcılarına ENS jetonlarında yaklaşık 17.000 ila 30.000 $ arasında dağıttı . 

Protokollerle etkileşime geçme ve olası jeton düşüşlerine hak kazanma konusundaki çılgın çizgi, popüler bir ikinci katman platformu olan Polygon ve MetaMask’ta etkinlikte bir artışa yol açtı. Geçen haftadan bu yana, MetaMask’in kendi tokenini yayınlayabileceğine dair söylentiler dolaşıyor ve bu, MetaMask Swap’taki artan katılıma yansıyor.

Delphi Digital’den alınan verilere göre, olası bir airdrop söylentileri Chico Crypto ve bir dizi Crypto Twitter kuruluşu gibi etkileyiciler tarafından yayıldığından, MetaMask Swap aracılığıyla yapılan etkinlik “son günlerde büyük bir kullanım artışı gördü”.

MetaMask Swap yoluyla işlem gören Ether ( ETH ) hacmi, Ekim ayının sonundan bu yana önemli bir artış gördü ve Polygon’da MetaMask Swap’ın günlük aktif kullanıcıları 6 Kasım’da 2.000’den 12 Kasım’da 9.000’e yükseldi.

Artan takas hacmi ve MetaMask’in her takastan aldığı %0.875 ücretin bir sonucu olarak, protokol 2021’de 200 milyon dolar gelir elde etti. Bu rakam, özellikle yılda 70 milyon dolar kazanan SushiSwap gibi rakiplerle karşılaştırıldığında etkileyici.

Yüksek Ethereum ücretleri, airdrop avcılarını Polygon’a itiyor

Ethereum ağındaki yüksek ücretler, Polygon kullanıcılardaki büyük sıçramanın muhtemel suçlusudur.

Ağın ortalama işlem maliyetinde önemli bir artışın görüldüğü Ekim ayının ortasından bu yana, artan ağdaki işlemlerin ortalama üretim maliyetine bakıldığında, Polygon’daki etkinlik artışının kanıtı bulunabilir.

DappRadar verilerine göre, MetaMask Swap işlemlerinin 30 günlük  aktif ortalama kullanıcı sayısı 18,25% arttı.

Airdrop hakkındaki söylentilerin kripto sosyal medya kanallarında geniş çapta dolaşmasıyla 11 Kasım’da hacimde büyük bir artış olduğu gözleniyor.

Aktivitedeki artışın airdrop isteyenler için ödeme yapıp yapmayacağı henüz belli değil ve MetaMask’ın sistemi Sybil saldırıları ile oynamaya çalışanlara karşı koymak adına Ribbon Finance’de görülene benzer bazı önlemler alması gerekir.

ParaSwap’ın son airdrop’u, sistemi karıştırmak isteyenleri engellemek için alınabilecek bu “airdrop avcıya karşı ” önlemlerinin bazılarına iyi bir örnek sunuyor. ParaSwap ekibi , protokolle etkileşime giren benzersiz adreslerin yalnızca %1,5’inin airdrop’u aldığından emin oldu, bu da airdrop avcılarını ve platformun ilk dürüst kullanıcılarını çok üzdü.

Şu anda MetaMask ekibinin kendi yerel tokenini yayınlayıp yayınlayamayacağı veya bir airdrop olup olmayacağı doğrulanmadı. Bu söylenti airdrop almak için platformla etkileşime geçmek adına önerilen tüm yöntemlerin şimdilik spekülasyondan başka bir şey olmadığı anlamına geliyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsApp

Etiketler:
0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster