ether bitcoin doge

AEX borsanında nasıl profesyonel olunur ?

AEX borsanında nasıl profesyonel olunur ? 2013 yılında kurulan Bit World Investments Limited tarafından işletilen AEX borsasında  profesyonel bir oyuncu olarak nasıl kar elde edilir?

AEX borsanında nasıl profesyonel olunur ? 2013 yılında kurulan Bit World Investments Limited tarafından işletilen AEX, en eski dijital varlık borsalarından biri olarak kendisini nitelendiriyor. Blok zincirinin önemli bir halkası olduğunu ifade eden AEX, token dolaşımı ve işlemlerinde her zaman vazgeçilmez bir rol oynadığını belirtiyor.

AEX’in Sunduğu Avantajlar

Bir işlem platformu olarak AEX, kar elde etmek için uzun ve kısa yönlü olmak üzere iki pozisyon dışında, kullanıcılar için gelir kaynaklarını genişletmek amacıyla çeşitli finansal ürünler sunar. Çevrimiçi kripto para birimlerine gelince, AEX önce toen’ların değerini artırmak için eşleştirmeye odaklanır.

Öte yandan AEX’in spot işlem alanı, dolaşım yoluyla değer yaratır. USDT, USDC, CNC ve BTC’den oluşan dört işlem birimi, çeşitli token’lar arasındaki hızlı işlem ve dönüşümü karşılayabilir ve kullanıcılar fiyat dalgalanmalarında iyi fırsatlar bulabilir

Ayrıca kalıcı sözleşmelerde kullanıcılar, dijital varlıkların yükselen/düşen fiyatlarından, fiyatın yukarı mı yoksa aşağı mı gideceğine ve uzun ya da kısa yönlü pozisyonlara karar vererek yararlanabilirler.

Bunlara ek olarak ASWAP‘ta AEX otomatik olarak piyasayı oluşturur ve işlem derinliğini paylaşır. Kullanıcılar, flash coin değişiminin verimliliği ve işletme sermayesi havuzu ile işlem yaparlar. Ayrıca kullanıcılar, yatırım kararları verdikten sonra kripto para birimi rezervini uygulamak için hızlı bir şekilde pozisyon oluşturabilirler.

AEX Financial ise dijital dünyadaki mevduat faizinin banka modeli olarak tanımlanıyor ve zamanında ve uygun bir fayda stratejisi sağlıyor.

Tüm bunların yanında AEX, staking ve kredi hizmeti de sunuyor. Staking ve kredi, anaparayı kullanmadan kar elde etme stratejileri olarak tanımlanıyor. Kullanıcılar kripto para ödünç alarak sınırlı kaynaklarla daha fazla gelir fırsatına erişebilirler. Ayrıca Kullanıcılar belirli bir kripto para birimine acil ihtiyaç duyduklarında ellerindeki token’ları ödünç vererek de diğer kripto para birimine ücretsiz bir şekilde ulaşabilir.

Multi-chain DeFi

Günümüzde çoğu DeFi projesi halka açık bir zincir üzerine kurulu ve yalnızca kendi zincirlerindeki varlıkları destekliyor. Çapraz zincir teknolojisi heterojen zincirlerin token’ları dolaşıma sokmasını mümkün kılmış olsa da, zincir üstü işletim zorluğu birçok insanı dağıtık finanstan uzak tutuyor. Ayrıca, farklı zincirler arasındaki iletişim, diğer zincirin DeFi ekolojisine girmek için zincirler arası iletişimi gerektiriyor ve bu da çoklu zincirler arasındaki entegrasyonu oldukça zorlaştırıyor. Kullanıcılar diğer zincirlerde iyi Defi projeleri bulursa, varlıklarını aktarmaları gerekiyor ve bu da zor olabiliyor.

Bunları göz önünde bulunduran AEX çoklu zincir yapısı, AEX’in temelde sabit bir değer varlık akışına sahip olduğu anlamına geliyor. Yapılan açıklamalara göre zincirler arası olmayan varlık girişi, likidite sermaye havuzunun sürekli genişlemesi için yeterli ivme sağlayacak.

Öte yandan ASWAP, Automated Market Maker (AMM) ilkesine dayalı olarak AEX tarafından geliştirilen bir likidite madencilik ürünüdür. Uniswap, MDEX ve Pancake Swap gibi geleneksel dağıtık protokoller, yalnızca kendi halka açık zincir protokollerinde varlık ve likidite madenciliği işlemi yapabilir. AEX’teki varlık toplama işlevi nedeniyle ise tüm zincirlerdeki varlıklar engelsiz olarak ASWAP’ta dolaştırılabilir. ASWAP, likidite madenciliğini tek zincirden çoklu zincirlere başarıyla genişlettiğini ifade ediyor.

DeFi Akıllı Madencilik

AEX’in sunduğu DEFI akıllı madencilik ürünü, akıllı ve yüksek verimli havuz olarak tanımlanıyor. Herkes yüksek getirili kripto para birimi madenciliklerine yatırım yapmayı seçecek olsa da, seçilen yüksek getiri; piyasa koşulları, madencilik yapan kişilerin gerçek zamanlı değişiklikleri ve dinamik ayarlamada uygulanan madencilik geliri nedeniyle düşük getiri sağlayabilir. AEX akıllı madencilik hizmeti, akıllı programlama yoluyla en uygun getiriyi sağlayan stratejik bir madencilik havuzudur. Bu, bu işe katılan herhangi bir varlığın, AEX’te daha fazla kripto para birimi kazanmak için temel bir varlık olarak kullanılabileceği anlamına gelir.

AEX Kripto Para Madenciliği

AEX, değerli kripto para birimlerini çıkarır ve tekrar tekrar gelir yaratılmasını sağlar. 10.000’den fazla kripto para biriminin seçiminde, kullanıcılar için en kötü olan durum gelir kaybıdır. Bu da varlığı piyasaya süren kişilerin işlemi durdurması ve varlığın (gelirin) sıfıra dönmesi riskinden endişe duyulduğu anlamına gelir. Bu amaçla AEX, potansiyel kripto para birimlerine öncelik vererek, listelenen para birimlerini farklı perspektiflerden değerlendirir. Böylece kullanıcılar, yüksek getiri olasılığını artırmak için belirli bir token satın almanın başlangıcında gelirin “istikrarlı” özelliklere sahip olmasını sağlayabilir.

( Cointurk )

er üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtr

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster