Adidas, şimdi de Coinbase İle İşbirliğini Açıkladı

Ağırlıklı olarak spor ayakkabılara odaklanan giyim markası Adidas Originals, gişe rekorları kıran bir ortaklıkla kripto alanına giriyor. Şirket, San Francisco merkezli kripto borsası Coinbase ile iş birliğini bir tweet ile duyurdu, ancak çok az ayrıntı verdi. Bununla birlikte, Adidas’ın kripto alanına ilk büyük sıçramasını işaret ediyor.

Adidas Originals attığı bir tweet ile  , Coinbase borsasıyla işbirliği yaptığını belirtti. Coinbase , “Partiye hoş geldiniz, ortak!” ile bağlantıyı doğruladı .

Ortaklık, Alman spor malzemeleri devinin Metaverse oyun projesi The Sandbox ile işbirliği içinde “adiVerse” adlı bir oyunu piyasaya süreceğinin duyurulmasından kısa bir süre sonra geldi. Adidas , The Sandbox’ta oldukça büyük bir arazi parçası bile satın aldı . Bu açıklamanın ardından Sandbox’ın kripto parası SAND dikkat çekici şekilde prim yapmıştı.

Sandbox, kullanıcıların, karakterler ve diğer öğeler için NFT’lerin yanı sıra, takas edilemez tokenler (NFT’ler) olarak temsil edilen arazi parsellerine sahip olduğu Ethereum tabanlı bir sanal dünyadır.

Yüksek profilli Coinbase ortaklığının birkaç detayı olsa da, kripto para birimi hayranları hızlı tahminlerde bulundu. Bazıları, Coinbase’in şu anda özel bir hizmet oluşturduğu göz önüne alındığında, anlaşmanın NFT’lerin başlatılmasını gerektirebileceğini tahmin etti. NFT’ler sanal giyim etrafında toplanacak ve Coinbase pazar yeri olacaktı.

Adidas rakibi Nike de metaverse ile denemeler yapıyor. Şirket , yaklaşmakta olan meta veriye yönelik çabalarının bir parçası olarak bu ayın başlarında sanal ve indirilebilir öğelerle bağlantılı birkaç patent başvurusunda bulundu.

Diğer kripto izleyicileri, Adidas Originals hareketinin NFT’lere veya meta veriye bağlı olmayabileceğini ve bunun yerine spor giyim şirketinin fiziksel ürünleri için bir ödeme seçeneği olarak kriptoyu kabul etmeye hazır olduğunun bir işareti olduğunu öne sürüyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaş

Etiketler:
0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster