1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Açıklanacak veriler Altını nasıl etkileyecek?

Açıklanacak veriler Altını nasıl etkileyecek?

Altın, JPMorgan’dan gelen açıklamalar ve ABD’de resesyon yaşanabileceği endişesiyle yükselirken piyasanın dikkati Cuma günü açıklanacak tarım dışı istihdam verisinde olacak. Açıklanacak veriler Altını nasıl etkileyecek?

Açıklanacak veriler Altını nasıl etkileyecek? Altın, ABD’de resesyon endişelerinin güvenli varlıklara olan ilgiyi artırmasıyla yükseldi.

Günün ilk işlemlerinde spot altının onsu 1.850 doların hemen altında işlem gördü.

Spot altın, JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon’un yatırımcılara, ABD’de yaşanan 40 yılın en yüksek enflasyonunun Fed’i daha agresif bir sıkılaşma politikasına iteceği uyarısını yapması sonrası Asya piyasalarında yüzde 0,5 yükselirken bu politikanın büyümede sert bir yavaşlamaya neden olacağına dair endişeler sürüyor.

Altın zorlu ekonomik koşullarda tipik olarak iyi bir değer saklama aracı olarak görülse de diğer güvenli varlıkların rekabetiyle de yüzleşmek zorunda.

Değerli metal geçtiğimiz iki ay içinde güçlenen dolar ve hazine tahvil getirilerinin yükselmesiyle değer kaybetti.

Piyasa, bir resesyon yaşanma ihtimali ve Fed’in faizleri ne kadar hızlı artıracağına dair yol göstermesi beklenen ve Cuma günü açıklanacak tarım dışı istihdam verisini bekleyecek. (bloomberght) veriler Altını nasıl etkileyecek?

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Öncü haberciliğin adresi Borsametre…

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap