9 milyar dolar değerindeki Pokemon Go yaratıcısı, yeni fonlarla metaverse inşa edecek

Chainalysis’i desteklediği bilinen önde gelen kripto yatırımcısı Coatue, Niantic’in metaverse projesine 300 milyon dolar yatırım yaptı.

Popüler artırılmış gerçeklik (AR) mobil oyunu Pokemon Go’nun geliştiricisi Niantic, yeni toplanan fonlarla “gerçek dünya” bir metaverse inşa etmeyi planlıyor.

Şirket Pazartesi günü, teknoloji odaklı yatırım yöneticisi Coatue’den 300 milyon dolarlık bir artışın tamamlandığını ve şirketin değerlemesini 9 milyar dolara çıkardığını resmen duyurdu .

Coatue genel ortağı Matt Mazzeo, “Niantic, bilgi işlemde bir sonraki geçişte kritik bir rol oynayacağına inandığımız, dünyanın 3 boyutlu haritasına dayalı bir AR için platform inşa ediyor” dedi. Niantic ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz çünkü bu altyapının gerçek dünya için bir meta-veriyi desteklediğini ve internetin bir sonraki evrimine güç vermeye yardımcı olduğunu görüyoruz” dedi.

Niantic, meta veri deposunun blockchain teknolojisinin, değiştirilemez tokenlerin (NFT) veya kripto para birimlerinin herhangi bir yönünü uygulayacağını açıkça söylemedi.

Niantic’in kurucusu ve CEO’su John Hanke, “Gerçek dünyanın dijital kreasyonlar, eğlence ve bilgilerle kaplandığı, onu daha büyülü, eğlenceli ve bilgilendirici hale getirdiği bir gelecek inşa ediyoruz” dedi.

Sanal gerçeklik geliştirmeye olan bağlılığını belirtmek için Ekim ayında Meta olarak yeniden markalaşan Facebook’un aksine , Niantic’in insanları dış dünyaya yaklaştıran teknolojiler geliştirmek istediği bildiriliyor . “Niantic’te, sanal dünyaları, onları fiziksel bir dünyaya yönlendirdiğinde insanların daha mutlu olduklarına inanıyoruz. Bir bilimkurgu metaverse’den farklı olarak, gerçek dünyadaki bir metaverse, binlerce yıldır bildiğimiz dünya deneyimimizi geliştirmek için teknolojiyi kullanacak” dedi.

2016’da piyasaya sürülen Niantic’in Pokemon Go’su, bu yılın başlarında 5 milyar dolarlık gelir işaretini geçtiği bildirilen tüm zamanların en başarılı mobil oyunlarından biri . Blockchain endüstrisindeki bazı oyuncular, gerçek dünya verilerini doğrulanabilir GPS bilgilerini kullanarak NFT’lere dahil etmeyi amaçlayan “Pebble Go” projesini sunan IoTeX firması ile Pokemon Go’dan ilham aldı .

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsApp

Etiketler:
0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster