7 gün tavan olan bu halka arz tabana yürüyor!

Halka arz sonrası 7 işlem günü tavan olma başarısı gösteren bu hisse bugün tabana yürüyor. Hissede hareketlilik devam ediyor.

Halka arz tabana yürüyor.

Hedef Holding halka arz sonrası peş peşe 7 işlem gününde tavan olma başarısı göstererek %70 üzerinde kar marjı elde etmeyi başardı. Halka arz sonrası hareketli günler yaşayan Hedef Holding bugün işlem gününde devre üstüne devre kesti. 3,50 seviyelerinden işleme devam eden Hedef halka arzı %7 seviyelerinde eksi yaparak yatırımcısını üzdü.

HEDEF HOLDİNG AŞ HAKKINDA

Hedef Holding, Türkiye’nin önde gelen yatırım gruplarından biri olup, temellerinin atıldığı 1996 yılından bu yana kurumsal finansman ve girişim sermayesi üzerine yoğunlaşmıştır. Grup, Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinden Namık Kemal Gökalp tarafından kurulmuştur.

Başta farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlere kurumsal ve finansal danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulmuş olup, ilerleyen dönemde kurumsal kimliğine yatırımcı profilini de ekleyerek başta finans alanında olmak üzere doğrudan ve dolaylı yatırımlar gerçekleştirmeye başlamıştır.

Başlıca ilgi alanlarını özel sermaye yatırımları ve varlık yönetiminin oluşturduğu Şirket’in yatırımları arasındaki amiral gemileri Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Hedef Portföy Yönetimi A.Ş.’dir. KOBİ’lere öz sermaye finansmanı sağlanmasında Hedef Girişim Sermayesi girişim sermayesi sektörünün öncü ve lider oyuncularından biri iken, Hedef Portföy Yönetimi de Mart 2021 itibariyle yönetimi altında bulunan toplam 2.500 milyon TL tutarındaki fon ve varlık tutarı ile portföy yönetimi sektöründe önemli bir konumda bulunmaktadır.

Halka arz taahhütleri neler?

Günlük Alım Emri Taahhüdü: İhraççının ana pay sahibi olan ve aynı zamanda ortak satışı yöntemiyle paylarını halka arz eden Sibel Gökalp adına Şirket paylarının Borsa’da işlem görmeye başladığı gün dahil olmak üzere 5 işlem günü süreyle (“Günlük Alım Emri Taahhüdü Süresi”) her gün açılış seansında, halka arz fiyatından, İnfo Yatınm aracılığı ile 2.000.000 adet günlük geçerli alım emri girecektir.

Günlük Alım Emri Taahhüdü kapsamında kullanılacak azami kaynak, ortak satışı kapsamında elde edilen brüt kaynak kadar olacaktır.

Günlük Alım Emri Taahhüdü kapsamında gerçekleştirilecek işlemler 5 iş günü süreyle sınırlı olupgirilen emirler iptal edilemeyecektir.

5 iş günü içinde halka arz fiyatı, o gün için Borsa’da geçerli taban fıyatın altında kalıyor ise Halka Arz Eden Sibel Gökalp’in 2.000.000 adet günlük emir girme yükümlülüğü tamamlanmış sayılır.

5 iş günü içinde halka arz fiyatı o gün Borsa’da geçerli tavan fiyatın üstünde kalıyor ise, 2.000.000 adet günlük alım emri o gün geçerli fiyat aralığının tavanından girilerek o iş günü için Halka Arz Eden’in emir girme yükümlülüğü yerine getirilir.

Günlük Alım Emri Uygulaması boyunca satın alınan Şirket payları, Borsa Istanbul’da Günlük Alım Emri Taahhüdü Süresi içinde (5 iş günü) satışa konu olamayacaktır.

Söz konusu günlük alım emri taahhüdü kapsamında sisteme girilecek en yüksek fiyat, tasarruf sahiplerine satış duyurusunda belirtilen halka arz fiyatı olup, halka arz fiyatının üzerinde alım yapılmayacaktır. Ancak halka arz fiyatının, Günlük Alım Emri Taahhüdü Süresi içinde o gün Borsa’da geçerli tavan fiyatının üstünde kalması durumunda halka arz fiyatının altındaki fiyatlardan alım yapılması mümkün olabilecektir.

Hedef Holding AŞ, Borsa İstanbul’da HDFGS koduyla işlem görecek

Aracı kurum dağılımı

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtrFacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInCopy LinkEmailPaylaşFacebookTwitterWhatsApp

Etiketler:
0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster