69 milyar dolarlık emeklilik fonu , kripto para piyasasına mı giriyor ?

69 milyar dolarlık emeklilik fonu , kripto para piyasasına mı giriyor ?  Avustralyalı emeklilik fonu kripto paralara yatırımı değerlendiriyor.

69 milyar dolarlık emeklilik fonu , kripto para piyasasına mı giriyor ?

Avustralya’nın en büyük beşinci emeklilik fonu Queensland Investment Corporation (QIC), yatırım yapmak için kripto paraları araştırıyor.

QIC’nin direktörü ve para birimi başkanı Stuart Simmons, devlete ait şirketin Avustralya’daki kripto paralar hakkında düzenleyici netliğin olmaması nedeniyle çok fazla yatırım yapmayacağını iddia etti. Yine de, 69 milyar dolarlık emeklilik fonundan kripto paralara yapılabilecek potansiyel bir yatırım, bu tür kurumsal yatırımcıların varlık tahsisi konusunda çok fazla gelenekselci olduğu düşünüldüğünde sektör için bir dönüm noktası olabilir.

Simmons, endüstrinin olgunlaşmaya devam ettikçe daha fazla süper fonun parmaklarını kripto para piyasalarına sokmasını bekliyor.

Öte yandan kripto para odaklı şirketlerin değerine endeksli bir şekilde borsada işlem gören fonun (ETF), bu ay içinde “CRYP” koduyla Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’nda (ASX) piyasaya sürülmesi bekleniyor.

NSW Liberal Senatörü Andrew Bragg kısa süre önce Avustralya’yı kripto para endüstrisinde küresel lider yapma planını açıkladı. Yakın zamanda yapılan bir ankete göre, Avustralyalıların yüzde 13’ünün Bitcoin’i bulunuyor.

( Kriptofoni )

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/borsmetrecomtr

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster