1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

3600 ek gösterge düzenlemesi, bugün açıklanacak

3600 ek gösterge düzenlemesi, bugün açıklanacak

Milyonlarca memur ve yüz binlerce memur emeklisinin gözü kulağı bugünkü Kabine toplantısında. Cumhurbaşkanı Erdoğan 3600 ek gösterge düzenlemesine ilişkin açıklama yapacak.

Dün AKP Kızılcahamam Kampı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bilindiği gibi uzunca bir süredir çalışan ve emekli memurlarımızla ilgili 3600 ek gösterge diye bilinen bir hazırlık yürütüyoruz. Nihayet bu çalışmayı tamamladık ve Meclisimizin takdirine sunma safhasına getirdik. Yarın Bakanlar Kurulu toplantısının ardından bu hazırlığı detaylarıyla açıklayacağım” dedi.

KİRA ARTIŞI VE SURİYE’YE OPERASYON

Toplantıda fahiş kira artışları konusunun masaya yatırılması bekleniyor. Kiracı ve mal sahibini orta yolda buluşturacak sabit oran formülü üzerinde duruluyor. Kabine’nin önemli gündem maddeleri arasında Suriye’ye yapılmasını planlanan operasyon da yer alıyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın operasyona ilişkin hazırlıkları Cumhurbaşkanı ve Kabine üyeleriyle paylaşacak.

3600 ek gösterge ile ilgili memur ve emeklilerin uzun süredir beklediği gün geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası ek gösterge çalışmasını kamuoyuna detayları ile duyuracak. Başkan Erdoğan’ın açıklaması ile ‘Düzenlemeden kimler yararlanacak?’ ‘Ek gösterge ile emekli maaşı ve ikramiyeleri ne kadar artacak?’ soruları da yanıt bulmuş olacak.

Düzenleme; öğretmen, polis, hemşire, din görevlisi ve diğer meslek gruplarındaki memurları kapsayacak. Kamu görevlilerinin tamamına 500-600 gösterge verilmesi bekleniyor. Emekli maaşı ve emekli ikramiyeleri de büyük oranda artacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 3600 ek göstergeye ilişkin bütçe çalışmasını tamamladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in geçen hafta Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a sunduğu ek gösterge çalışması Meclis’e geliyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 3600 ek gösterge düzenlemesinin 5 milyonu aşkın memur ve emekliyi ilgilendiren formülle hazırlandığını açıkladı. Yeni düzenlemeyle emekli ikramiyeleri yüzde 20 artacak. Başkan Erdoğan, son durum hakkındaki detayları bugünkü Kabine toplantısının ardından açıklayacak.

GÖZLER 3600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI VE KABİNE TOPLANTISI KARARLARINDA

Kamu çalışanlarının gözü bugün Başkan Erdoğan’ın başkanlık edeceği Kabine toplantısına çevrildi. Ek gösterge düzenlemesinin bugün yapılacak Kabine toplantısında da değerlendirilerek metne son şekli verilecek.

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Öncü haberciliğin adresi Borsametre…

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png
3600 ek gösterge düzenlemesi, bugün açıklanacak 1

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap