1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

SON DAKİKA: Türk konsolosluğuna roketli saldırı!

SON DAKİKA: Türk konsolosluğuna roketli saldırı!

SON DAKİKA: Türk konsolosluğuna roketli saldırı! Musul’da bulunan Türk konsolosluğunun hemen yanına düzenlenen saldırıda bir çok yer zarar gördü!

SON DAKİKA: Türk konsolosluğuna roketli saldırı!

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapıla açıklamada, bu sabah saatlerinde başkonsolosluğa yönelik bir saldırı gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, “Can kaybı yaşanmayan bu saldırıyı en sert şekilde kınıyor ve sorumluların biran önce adalet önüne çıkarılmalarını bekliyoruz. Irak makamlarını diplomatik ve konsüler temsilcilikleri koruma sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Saldırının BM Güvenlik Konseyinde Irak’ın çağrısıyla düzenlenen toplantı sırasında gerçekleştiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ülkemizin haksız şekilde itham edilerek hedef gösterildiği bir dönemde, Irak makamlarının çağrısı üzerine düzenlenen BM Güvenlik Konseyi toplantısı sırasında bu saldırının gerçekleşmiş olması da vahim ve düşündürücüdür.”

Açıklamada “Bu vesileyle Irak makamlarına, terörle mücadeleye odaklanmaları ve toprakları üzerinden komşu ülkelere ve diplomatik temsilciliklere tehdit oluşturan terör mevcudiyetlerine son vermeleri çağrımızı bir kez daha yineliyoruz.” değerlendirmesi yapıldı.(bloomberg)

son daki̇ka: türk konsolosluğuna roketli saldırı!

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz. Kriptolar toparlanıyor mu

Öncü haberciliğin adresi Borsametre…

son daki̇ka: türk konsolosluğuna roketli saldırı!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap