1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) dikkatine!

Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) dikkatine!

Emeklilikte yaşa takılanların dikkatine! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) dosyaları masada! Beklenilen açıklama geldi mi?

Emeklilikte yaşa takılanların dikkatine!

Emekliye yapılacak enflasyon farkı ve asgari ücret zamlarına ilişkin değerlendirmeler yapan Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile de ilgili olarak konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin konuya ilişkin, “Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) meselesi masamızda. Türkiye’nin emekçileri endişe etmesinler. Türkiye’nin her bir sorunu önümüzde çözülmesi gereken bir dosya olarak duruyor. Bu yılın sonuna kadar bu yolda önümüzde olan bütün dosyaları çözeceğiz. Alternatif çözüm önerilerine çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bilgin, sözleşmeli işçi sorununu sadeleştireceklerini de dile getirerek, “Kadro haklarını vereceğiz, bazı sözleşmelilere kamunun ihtiyacı var” dedi.(bloomberg

Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) dikkatine! 1
Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) dikkatine! 2

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Öncü haberciliğin adresi Borsametre…

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png
Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) dikkatine! 3

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap